Dobrovice B - Benešov B

24.03.2014 Kategorie: Tým B

V dalším domácím střetnutí přivítala dobrovická rezerva také rezervu, ale tu Benešovskou. Jelikož Dobrovičtí v minulém kole prohráli v Radimi, byl zisk tří bodů na domácí půdě opět povinný. Do utkání nenaskočili Bobek a Miškovský pro zranění a Mrvík kvůli pracovním povinnostem. Využít už jsme naopak mohli služeb stopera Vladyky z A-týmu, poprvé po delší době, ale možná už na stálo.

Rezerva začala aktivně a v prvních deseti minutách hostím de facto nepůjčila míč. Do první vážnější situace se dostal v 11. minutě Boško, ale mířil z hranice vápna vedle levé tyče. Hosté dobře bránili a podnikali nebezpečné brejky. V 15. minutě utekl po pravé straně hostující Voráček, jeho střela se odrazila ke Keltnerovi, který nadvakrát Kortuse nepřekonal. Ihned po dlouhém vykopu Kortuse se k míči opět dostal agilní Boško, ve vyložené šanci ale z hranice velkého vápna stejně jako před chvílí zakončuje těsně vedle levé tyče.

Domácí hráči měli míč častěji na kopačkách, ve zbytku první půle už nepustili hosty do další šance, sami si jednu velkou vypracovali a také ji využili. Ve 41. minutě Tuma na středu hřiště perfektně uvolní Bulíře, ten se dostane za obranu a hostujícího brankáře Tlamichu tváří v tvář překonává střelou do protipohybu.

Ve druhém poločase se hosté snažili zvrátit nepříznivý stav, ale většina míčů končila na bezchybné domácí obraně, ze které domácí naopak vyráželi do nebezpečných brejků. Boško si ale vylámal zuby na Tlamichovi a Bulíř netrefil z malého vápna prázdnou branku, a nechybělo mnoho, aby to domácí muselo pořádně mrzet. V 67. minutě se hostující hráč po standardní situaci z pravé strany dostane v malém vápně k hlavičce, ve vyložené šanci ale trefuje pouze břevno domácí branky! To ovšem byla až do konce utkání poslední příležitost, kterou si hosté dokázali vytvořit.

Nadále už se blýskalo jen na druhé straně hřiště. V 75. minutě po brejku z pravé strany nachází střídající Konečný na zadní tyči osamoceného Bulíře, který střelou do prázdné branky zvyšuje na 2:0 pro domácí, pomezní rozhodčí je ale bohužel jiného názoru a mává ofsajd. Gába poté po skvělé kombinaci s Tumou pronikne do vápna a zakončí ranou na přední tyč, Tlamicha se ale vytasí s výtečnou robinzonádou. Z následného rohu zahrávaného Tumou se k hlavičce dostane Vladyka, ale balon mířící do šibenice zlikviduje hostující gólman dalším tygřím skokem. Do konce utkání se již nic vážného nestane a domácí rezerva si pohlídá zisk dalších tří bodů.

K příštímu utkání zajíždí rezerva v neděli 20. dubna do Velimi. Odjezd z Mladé Boleslavi je ve 14:30 od Dallasu, z Dobrovice z autobusového nádraží potom ve 14:45. Tímto zveme všechny příznivce do nedaleké Velimi a prosíme o co největší podporu.