Dobrovice B - Dlouhá Lhota

14.09.2014 Kategorie: Tým B

V osmém kole na nás čekal velmi těžký soupeř, v dalším derby jsme se utkali s hráči Dlouhé Lhoty.

Hosté dorazili do Dobrovice již s uzdraveným Mynářem a s donedávna ještě hráčem našeho Á týmu, exligovým Petrem Lukášem.

Utkání úrovní i kvalitou zklamalo, spíše bojovné, neurovnané a velmi nepřesné na obou dvou stranách. Hosté v první části hry byli lepší na míči a po právu se dostali do vedení. Ve 12. minutě vybojoval hostující Štastný rohový kop, který zahrával Krouský, a svým centrem našel skvěle zcela volného hostujícího Novotného, který nikým neatakován hlavičkou na malém vápně na zadní tyč dostal hosty jednoduše do vedení na 1:0. Rezerva se opět dostávala do utkání pomaleji a všechny její útočné snahy zhatila hostující obrana a nebo slabé střely našly náruč hostujícího brankáře Bejra.

Až ve 32. minutě zahráli hosté po sérii nepřesností ve vlastní obraně zbytečně na roh a domácí trestali. Na rohový kop Tumy si nejvýše naskočil v malém vápně taktéž nikým neatakován domácí stoper Vladyka a hlavou prodloužil na zadní tyč a srovnal skore na 1:1. A do konce první půle se rezerva radovala ještě jednou. Ve 42. minutě napřáhl z dobrých 27 metrů skvěle hrající Cigánek a bombou trefuje střed branky, hostující Bejr k smůle hostů míč ve své náruči neudržel a všudybyl Boško doklepává do prázdné branky na 2:1 pro rezervu, které se skvěle podařilo otočit výsledek ještě do poločasové přestávky.

Ve druhém poločase se již nic nemění, hosté jsou bez jediné vážnější šance a naopak domácí mohou své vedení navýšit a to hned dvakrát. Nejprve v 72. minutě po skvěle sehrané kombinační akci z pravé strany se vřítí do vápna Gába, ale jeho střelu z 12 metrů na přední tyči skvěle chytá hostující Bejr. A další vyloženou šancí dostane opět Gába, kdy dostane od Tumy nádherný centr na hlavu, ale ve stoprocentní šanci hlavičkuje těsně vedle branky hostujícího mužstva. Utkání se dohrává v poklidu a rezerva si jednobrankový náskok a další tři body do tabulky již nenechá vzít.