Dobrovice B - Luštěnice

25.08.2014 Kategorie: Tým B

V dalším domácím kole sehrála rezerva derby s nedalekými Luštěnicemi. Zápas měl svižné tempo, domácí proměňovali téměř každou šanci a hosté, k jejich smůle, trefovali pouze konstrukci domácí branky.

První příležitost měli ale právě Luštěničtí, kdy po ztrátě míče domácích ve středu hřiště rychle přešli do brejku dva na jednoho. Tuto hrozbu dokázal na hranici pokutového území, za cenu žluté karty a přímého kopu pro hosty, odvrátit obránce Vladyka. K přímému kopu se postavil hostující Hůlka a brankář Kortus měl plné ruce práce, aby střelu přes zeď vytlačil nad břevno. Po následujícím rohovém kopu se dobrovické béčko rychle zmocnilo míče, kontrem na čtyři doteky vniklo do pokutového území hostí, kde celou akci zakončil Kořínek střelou ze čtrnácti metrů k levé tyči Řezáčovi branky a proměnil na 1:0.

Hosté však nezaháleli a reagovali další šancí, nebezpečnou střelu hráče Sabola skryl Kortus ve svých rukavicích. Postupně se domácí dostávali víc a víc do kombinací a z jedné takové se zrodila akce na levé straně hřiště. Jílek s Gábou vyšachovali hostující obranu před pokutovým územím. Jílek vtrhnul do vápna, po přihrávce Gáby překvapil hostujícího brankáře ranou na přední tyči a skóroval - 2:0. Hostující tým však opět nesložil zbraně a zatlačil domácí do obranné ulity, ale naštěstí všechny luštěnické útočné kontry končily mimo domácí branku. Jediný vzruch přinesla 44. minuta, kdy hostující Sabol střelou ze třiceti metrů opět orazítkoval břevno Kortusovy brány.

Ve druhém poločase se ráz hry nezměnil, Dobrovičtí převážně drželi míč na svých kopačkách a v 58. minutě předvedli festival narážeček, který zakončil hostující hráč Lada vlastňákem na 3:0. Poté hosté opět hrozili střelami z dálky a ještě jednou se ke slovu přihlásil Hůlka, když trefil v běhu z pětadvaceti metrů tyč. Tečku za utkáním udělal domácí Kořínek, který střelou pod břevno zužitkoval centr střídajícího mladíka Váni a zvýšil tak dobrovické vedení na konečných 4:0. Hráči Luštěnic byli vyrovnaným soupeřem, ale rezerva se s nabídnutými šancemi dokázala efektivněji popasovat.