FC Mělník – FK Dobrovice B

14.04.2013 Kategorie: Tým B

Po dvou domácích utkáních, ve kterých zatížila konta soupeřů celkem 17 góly a posunula se na první místo tabulky, zajížděla dobrovická rezerva na půdu FC Mělník. První dojem z mělnického stadionu byl příjemný – velice dobře připravená tráva. Bohužel naděje, že se zde bude dařit dobrovické kombinační hře, vzala velmi brzy za své. V urputné snaze o udržení soutěže totiž funkcionáři FC Mělník patrně dbají nejen o kvalitní hrací povrch, ale i o další vítězství zajišťující faktory, které tak dobře známe z ázerbajdžánských, severoosetských, středo-tatarstánských a českých fotbalových soutěží.

Domácí od prvních minut předváděli dokonalou souhru s trojicí sudích (Soběslav, Petýrek, Chrudimský). Jejich společný tlak však dlouho nevedl k žádnému skutečnému ohrožení dobrovické branky. Až v 19. minutě, po sérii standartních situací, přistrčil ve vápně domácí hráč dobrovického Filipa Berana a ten se v pádu dotkl míče rukou. Bez zaváhání odpískaný pokutový kop proměnil Jiskra a domácí se dostali do vedení.

Spravedlivě rozčilení dobrovičtí začali více kombinovat a domácí nestíhali. Ve 39. minutě po akci Pečínky s Černým se Bulíř dostal do brejku a sám před brankářem se nemýlil – bylo srovnáno. Jenže to zase nabudilo čtrnáctku domácích hráčů. Jen o 5 minut později, po další sérii standartních situací, si sudí Soběslav vysloužil chválu domácích fanoušků za svou košatou fantazii, která mu umožnila odpískat druhou penaltu. Mělnický Jiskra ji opět proměnil a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Ve druhém poločase domácí s pomocí sudího drželi hru v dostatečné vzdálenosti od své branky. Opět však s jednou výjimkou. V 72. minutě poslal Antonín Beran do sítě odražený míč po Bulířově střele, bohužel pomezní sudí má ostříží zrak, takže jako jediný na celém stadionu si všiml ofsajdu.

A ještě jedna nevídaná věc se na Mělníce odehrála. Okolo hodin nad hrací plochou se prohnala časoprostorová anomálie, takže se náhle posunuly z 85. do 89. minuty a poté zhasly. To bylo sudímu Soběslavovi signálem, že pravá česká bramboračka je už dostatečně rozvařená a utkání ukončil. Mělník docílil vítězství, přestože ze hry ani jedinkrát nevystřelil na bránu.

Dobrovická rezerva se tak po jediném kole poroučela z vedoucí pozice. Po 17 odehraných zápasech je druhá se ztrátou jediného bodu na vedoucí Rejšice. Následují dva domácí zápasy - v neděli 28. dubna přijedou poslední Záryby a ve středu 1. května, tedy ve státní svátek, se v dohrávce 14. kola střetneme s Milovicemi, které mají momentálně stejně bodů jako Dobrovice a jsou jen o skóre třetí.

FC Mělník 2:1 FK Dobrovice B