FK Dobrovice B - AFK Eletis Lužec n.Vltavou

14.10.2012 Kategorie: Tým B

V posledním domácím zápase tohoto podzimu jsme přivítali celek AFK Eletis Lužec, který je již několik let tradičním účastníkem 1. B třídy. Hosté nezachytili začátek soutěže a potáceli se na dně tabulky, ale po sedmi nepovedených kolech se jim začalo dařit a v posledních pěti zápasech nasbírali 12 bodů. Domácí nastoupili na levé straně zálohy s Jílkem z A-týmu, volno měl stoper Čáslava, kvůli pracovnímu zaneprázdnění chyběl Miškovský, a stále dlouhodobě zranění Kalíšek a Fanta. Před zápasem si nikdo z domácích nepřipouštěl, že by si Lužec mohl odvést všechny tři body. Bohužel, jak později vypověděl i jeden z protihráčů, hosté přijeli s taktikou co nejvíce domácím hráčům nakopat, nenechat je hrát fotbal a zabetonovat obranu, což přesně vyplnili.

Co se nám povedlo v minulém týdnu v Dolním Bousově, potkalo nás tentokrát v obráceném gardu. Již ve čtvrté minutě po zcela zbytečném rohu si míč na rohový praporek postavil hostující kapitán Tauchman a na přední tyči našel nekrytého Uhra, který lehkou tečí hlavou překonal Kortuse.

Tento stav hráčům Lužce dokonale nahrával. Po obdržené brance se domácí snažili kombinační hrou hosty přehrávat, ale na velmi těžkém terénu se jim to nedařilo tak, jak by si představovali. Hosty zamkli na jejich vlastní polovině, ale nevytvořili si jedinou vážnější šanci. Další zlomový okamžik přišel ve 25. minutě, kdy Hruška nádherným dlouhým balonem vyslal za obranu Antoše, který by mířil sám na branku, kdyby ovšem hostující hráč v poslední chvíli nezastavil míč úmyslným plácnutím rukou. Rozhodčí písknul do píšťalky, všichni čekali červenou kartu, ale k údivu všech obdržel hostující hráč pouze žlutou! Následný volný přímý kop rozehrál Boško, střelou přes zeď ale nechal pouze vyniknout hostujícího gólmana.

Od této chvíle dostali domácí hráči po každém odehrání balonu nakopáno jako nikdy a rozhodčí tyto situace přestal zvládat a někdy je patrně i úmyslně přehlížel. Ve 35. minutě, po dalším hrubém zákroku na Černého, se opět kopal přímý kop a Boško jej opět poslal jen do brankáře. Když už všichni čekali písknutí konce prvního poločasu, svalil se po běžném souboji hostující útočník na zem a rozhodčí písknul faul. K míči se opět postavil Tauchman, levou nohou zatočil balon na zadní tyč malého vápna, kde zcela sám vyskočil hostující Kučaba a hlavou do protipohybu Kortuse zvýšil už na 0:2 pro hosty.

Do druhého poločasu rezerva vstoupila s odhodláním otočit výsledek, bohužel dění na hřišti bylo zcela jiné. Utkání bylo rozkouskováno rozhodčím, který jej naprosto katastrofálně nezvládl. U hostujících hráčů zůstalo nepotrestáno mnoho zákroků daleko za hranicí pravidel. Když naopak s přibývajícím časem nervózní a výkonem rozhodčího frustrovaní domácí hráči začali oplácet, žlutilo se na trávníku jak zjara pampeliškami. Všechno hrálo do not hostujícímu mužstvu.

V 65. minutě, kdy Beran po jednom zákroku dostal žlutou kartu, si opět míč postavil Tauchman a střelou ze 30 metrů vyprášil Kortusovi rukavice. V 70. minutě dostal míč krásně do běhu za obranu střídající Pavlíček, který běžel úplně sám na branku, bohužel namísto střely mu v rozhodujícím okamžiku podklouzla noha. Další sporný okamžik nastal v 80. minutě, kdy si domácí Boško obhodil stopera, šel sám na branku, ale další obránce ho doslova sestřelil, což však rozhodčí odměnil opět pouze žlutou kartou. To už několik domácích hráčů nevydrželo, pár slovních výměn názorů s rozhodčím bylo odměněno žlutou kartou, a vše zakončila potyčka, kdy hostující hráč Strnad zezadu na trávník srazil Berana. Ani toto jasné fyzické napadení nebylo potrestáno červenou kartou, zato našim hráčům rozhodčí žluté karty rozdával jak na běžícím páse.

Utkání se dohrávalo v křeči. Když to shrneme, Lužec měl dvě standartní situace a dal dvě branky, poté svojí destruktivní a až zákeřnou hrou bez sebemenšího ohledu na hrozící zranění znemožnil domácím hráčům produkovat kombinační fotbal, bohužel za značného přispění přihlížejícího sudího. Minimálně dva hráči hostí měli obdržet červenou kartu. Ale nemá cenu se vymlouvat, je třeba se z této prohry rychle oklepat a soustředit se na dohrávku, ke které příští týden zajíždíme do Vysoké. První porážku jsme utrpěli v prvním kole, další až v posledním. Po třinácti odehraných kolech jsme na druhém místě se ztrátou jediného bodu na sousední Rejšice, a pokud přivezeme tři body z dohrávky, skončíme po polovině soutěže na prvním místě, což by byl pro nováčka 1. B třídy nebývalý úspěch. Výkop posledního podzimního zápasu, který o konečném podzimním umístění rozhodne, je ve Vysoké 24. listopadu ve 13:30, autobus odjíždí v 11:30 z dobrovického autobusového nádraží. Srdečně zveme všechny fanoušky.