FK Dobrovice B - FC Trnavan Rožďalovice

23.09.2012 Kategorie: Tým B

V 9. kole jsme na domácím hřišti přivítali celek z nedalekých Rožďalovic. Trnavan ještě v podzimní části nepoznal hořkost porážky na hřištích soupeřů a okupoval střed tabulky. Domácí chtěli prodloužit sérii bez prohry, která už činí osm utkání, a vrátit se na první místo tabulky, ze kterého spadli po sobotních zápasech soupeřů.

Rezerva nastoupila na stoperu s Hruškou a Boudou, v pozměněné záloze Černý s Antošem na středu a Pavlíček na levém kraji a v útoku znovu po dvouzápasové pauze s Davidem Boškem a poprvé v této sezoně s Bulířem, který se rozehrává po zranění. Do utkání jsme opět vstoupili vlažně, jako skoro pokaždé, a hosté nám dali jasně najevo, že by si rádi odvezli nějaký ten bodík. V prvních deseti minutách byli lepším a pohyblivějším mužstvem, a za to nás v 9. minutě potrestali. Hostující útočník v brejku skluzem zachránil již skoro ztracený míč, přihrál jej před branku na zcela volného Hojsáka a ten poslal hosty do vedení.

Rezervě to opět trvalo, ale pomalu se dostávala do tempa. Ve 13. minutě Boško po brejku z pravé strany z úhlu střelou z 25 metrů vylekal brankáře hostí Hampla, který jen s námahou vytlačil na rohový kop. V 16. minutě již přišlo vyrovnání. Krásnou kombinací jsme míč vyvezli ze středu hřiště, skvěle hrající Černý jej přistrčil do běhu Pavlíčkovi a toho již ve vápně hostující brankář Hampl zastavil jen za cenu faulu. Míč si k pokutovému kopu postavil domácí kanonýr Boško a nekompromisní bombou do středu branky srovnal na 1:1.

Hosté nesložili zbraně a nebýt skvělého zákroku Kortuse, mohli jsme opět prohrávat. Po ztraceném míči na naší polovině nás hosté nádherně vykombinovali a hostující útočník se ocitl zcela sám před brankářem, který však míč reflexivně vyrazil. Po zbytek prvního poločasu jsme již drželi hru ve svých rukou, k posunu do vedení nám však chybělo trochu více přesnosti. Ve 30. minutě zakončuje Boško krásnou výměnu s Antošem střelou ze 20 metrů do tyče, odražený balon se vrátí do vápna ke zcela volnému Antošovi a ten míč napálí z voleje opět pouze do břevna, od nějž se míč odrazí do země a ven do autu.

Začátek druhého poločasu se odehrával zcela v naší režii a již v 51. minutě jsme vstřelili vítěznou branku. Bulíř na levé straně přesprintoval obránce a na malém vápně našel zcela volného Boška, který nás střelou z první poslal do vedení. A jen za devět minut po další kombinaci na středu hřiště a přenesení míče za obranu Boško střelou na přední tyč podél brankáře zkompletuje hattrick. V šesti zápasech za rezervu tak nasbíral sedm gólů. Hosté poté odpadli a museli děkovat štěstěně, že jasné šance Antoše, který šel dvakrát zcela sám na branku, neskončily úspěchem. Až v 74. minutě po brejku Kořínka, který se na levé straně skvěle uvolnil, zakončuje na přední tyči střídající Antonín Beran bodlem na konečných 4:1.

Hosté předvedli sympatický výkon, domácí hráči je jasně přehráli až ve druhém poločase. Po této výhře jsme se opět vrátili na první místo tabulky. V dalším kole zajíždíme do Vysoké, vsi na jižním okraji CHKO Kokořínsko. Tamním fotbalistům se sice v této sezoně zatím příliš výsledkově nedaří, ale v loňském ročníku hráli až do posledních kol o postup. Ve svém kádru mají několik zkušených hráčů, kteří hrávali vyšší soutěže, jako Trutnovský, Pražák a další, můžeme se proto těšit na pěkné, pro hráče náročné utkání. Odjezd do Vysoké je v neděli 28. 10. 2012 ve 12:30 z autobusového nádraží, výkop je ve Vysoké ve 14:30. Zveme všechny fanoušky a těšíme se na jejich podporu!

FK Dobrovice B 4:1 FC Trnavan Rožďalovice
Kortus - Čáslava, Bouda, Hruška, Kořínek - Tomášek, Černý, Antoš (72‘ Miškovský J.), Pavlíček (84‘ Brynych) – Bulíř (56‘ Beran A.), Boško Diváků: