FK Dobrovice B - SK Bezno-Sovínky (25. kolo)

08.05.2012 Kategorie: Tým B

V předposledním kole letošního okresního přeboru jsme doma přivítali soupeře z Bezna, kteří doposud v jarní části prohráli pouze dvě utkání. Domácí nemohli počítat s pracovně zaneprázdněnými Vrbou a Fantou, virózou skolenými Antošem a Vítem a stále zraněným Brynychem, ale zato již mohli nastoupit Benda i Černý, který nehrál v minulém kole kvůli nakopnutému kotníku.

Od prvních minut se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách, po dvou zahozených pološancích na každé straně dostal v 17. minutě hostující útočník krásný balon za obranu a od branky nás zachránil Kortus reflexivním zákrokem. Ve 23. minutě měli hosté výhodu rohového kopu. Po špatném odkopu Hrušky na velkém vápně se míč dostal ke zcela volnému hostujícímu útočníkovi, který zakončil k levé tyči, ale Kortus opět vyráží na rohový kop. Ve 25. minutě po nevinném faulu u půlicí čáry píská rozhodčí přímý kop, hostující Möbius vyšle dlouhý nákop na naši branku a Kortus tentokrát chybuje, míč mu vypadne z rukavic a hosté vedou 1:0.

Ve 35. minutě ale domácí Pečínka po rohovém kopu Kamenického srovnává na 1:1. Poté už na hřišti začíná zcela dominovat domácí družstvo. Do konce prvního poločasu stihne dát v rozmezí deseti minut ještě tři další branky a do kabin se jde za stavu 4:1.

Ve druhém poločase domácí předvedli festival pěkných kombinací a povedených zakončení a postupně konto hostů zatěžovali dalšími a dalšími brankami, až se skóre v 90. minutě zastavilo na konečných 10:2. Střelecky procitl domácí Valenta, autor tří branek, a dvougólový Matějovský ještě na další čtyři branky nahrál. Jedním slovem domácí zakončili na domácím hřišti okresní přebor více než stylově.

V úplně posledním kole zajíždíme do Benátek, kterým již také o nic nejde. Tímto zápasem zakončíme ročník 2011/2012, ve kterém jsme ovládli soutěž okresního přeboru a zaslouženě postoupili do 1. B třídy. Snad divákům i hráčům přinese účinkování v náročnější soutěži stejné napětí a zábavu, jako letošní ročník.

FK Dobrovice B 10:2 SK Bezno-Sovinky
Kortus - Čáslava, Kamenický, Černý, Hruška - Pečínka, Beran, Benda (75‘ Konečný), Bartoň (65‘ Váňa) - Matějovský, Valenta (60‘ Pavlíček) Diváků:
80

Branky: 35‘ a 38‘ Pečínka, 40‘, 45‘ a 52‘ Valenta, 50‘ a 72‘ Matějovský, 56‘ Beran, 63‘ Čáslava, 90‘ Beran
Branky: 25‘ a 85‘ Möbius