FK Dobrovice B - SK Klášter Hradiště n.J. (19. kolo)

15.04.2012 Kategorie: Tým B

V dalším kole jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Kláštera Hradiště nad Jizerou. Hosté, kteří dorazili na utkání až 15 minut před výkopem, se hned po hvizdu zabarikádovali na své polovině a jejich jedinou snahou bylo patrně obdržet co nejméně branek. Tomu také nasvědčovala jejich sestava se spoustou hráčů nad 35 let, na levém beku dokonce s hráčem ročník narození 1960. Od první minuty bylo jasné, jaký bude průběh utkání. Domácí zamkli hosty na jejich polovině a snažili se o vedoucí gól v co nejkratším čase.

To se povedlo až v 17. minutě Matějovskému, který si naběhl na perfektně kopnutý roh Kamenického a hlavou zavěsil do protipohybu brankáře. Do té doby se domácí pouze několikrát zastřelovali, Matějovský poprvé z 25 metrů trefil břevno Šimíčkovy brány a podruhé mu z přímého kopu vyprášil rukavice. Ve 22. minutě po rychle vhazovaném autu z levé strany se míč dostal až na vápno k Beranovi a ten levačkou bez přípravy střelou k levé tyči zvyšuje na 2:0. Poté se domácí předhánějí v neproměňování vyložených šancí, až opět ve 38. minutě po náběhu na přední tyč a centru Čáslavy Antoš hlavou zvyšuje již na 3:0.

Do druhého poločasu se nastoupilo do stejných pozic, ve kterých jsme ten první zakončili. Hosté brání v deseti lidech na vápně a pouze odkopávají míče kamsi do polí. Domácí se snaží své kombinace vyšperkovat až na brankovou čáru, a tímto způsobem se dvakrát ve stoprocentních šancích ocitá Antoš, kdy jednou přestřelí a podruhé ho vychytá hostující brankář. V 55. minutě se středem hřiště rozjede akce na jeden dotyk od Černého přes Antoše a Matějovského k Bartoňovi, který zvyšuje už na 4:0. V 59. minutě opět nádherná akce na jeden dotyk, tentokrát z pravé strany a zakončená Antošem do prázdné branky na 5:0. A v 67. minutě po kolmici za obranu na Býma a jeho krásné zpětné přihrávce na Fantu zvyšujeme již na 6:0. Poté následovala jen plejáda neproměněných šancí, takže do konce se již skóre nezměnilo. Nutno dodat, že domácí brankář Skalák neměl za celý zápas jediný zákrok.

Domácí borci tedy opět zaslouženě zvítězili a získali tři body do tabulky. Příští týden zajíždíme do Kropáčovy Vrutice, která neprožívá zrovna šťastné období a pohybuje se na hraně sestupu, takže se jistě pokusí v domácím bouřlivém prostředí překvapit a získat tři body. Pro nás ovšem může tento zápas získat zcela opačný význam, protože pokud druhé Kostelní Hlavno ztratí v sobotu body na Akumě a my v neděli zvítězíme, můžeme už bouchat šampaňské a slavit postup do 1.B třídy.

Všechny diváky tímto zveme v neděli již od 14 hodin do Kropáčovy Vrutice, odkud se po zápase všichni, jak fanoušci, tak i hráči, přesuneme do nedalekých Benátek nad Jizerou, kde náš A tým sehraje od 17 hodin krajské derby.