FK Dobrovice B - Sokol Březno (21. kolo)

13.05.2012 Kategorie: Tým B

V dalším kole okresního přeboru jsme na domácím trávníku získali další tři body v doslova tréninkovém tempu nad hráči Března, kteří hrají o bytí a nebytí v okresním přeboru. Domácí zahájili zápas se dvěma hráči A týmu - náhradním brankářem Ondřejem Hadačem a po zranění se rozehrávajícím Janem Mrklasem, zato ale s Kamenickým pouze na lavičce a bez Matějovského, který laboruje se zraněním lýtkového svalu. Pro rezervu je to tak skvělá příležitost si otestovat další hráče, kteří se do hry dostávají spíše sporadicky a nebo někdy vůbec. Proto také dostal prvně v sezoně příležitost na pravé straně obrany Tomáš Vrba a ve druhém poločase teprve 15-letý nadějný dorostenec Daniel Saéz. Do utkání jsme vstoupili s velkým elánem a chutí a prvních deset minut jsme hosty nejenže nepustili z vlastní půlky, ale nepůjčili jsme jim vůbec míč. Postupem času se hosté vymanili z velkého tlaku a začali se osmělovat, což ale místo pěkného fotbalu přinášelo jen řadu osobních soubojů a nepřesných přihrávek na obou stranách. Domácí se do vyložených šancí dostávali pozvolna. V 17. minutě nejprve Bendou zahrávaný rohový kop skončil přímo na břevně hostující branky, ve 22. minutě si z pravé strany naběhl Mrklas, přihrál Antošovi, který jen lehce sklepnul na Valentu a ten stejně jako v minulém kole ve Vrutici táhlou střelou na zadní tyč otevírá skóre na 1:0. Ale místo aby to domácí povzbudilo do větší snahy vstřelit další branky, opak byl pravdou. Ve 34. minutě si hostující útočník vykoledoval faul těsně před vápnem kvůli chybě pozdě reagujícího gólmana Hadače, který může být rád, že dostal pouze žlutou kartu. Z následného přímého kopu zamířil hostující Veselý do levé šibenice domácí branky, ale Hadač oplatil týmu svou chybu a nádherným zákrokem vyrazil míč na roh a udržel jednobrankové vedení. Z následné rozehry ztratili hosté na středu hřiště míč, takže jsme se řítili do rychlého brejku dva proti jednomu po levé straně hřiště. Fanta přenechal míč poslední týdny střelecky disponovanému Bartoňovi a ten zamířil přesně k tyči na 2:0. Nutno dodat, že hostující brankář při téhle střele moc čisté svědomí neměl. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, stejně jako pokaždé v posledních týdnech jsme drželi balonu, ovšem bez brankového efektu. Pěknou kombinaci předvedl Antoš s Kamenickým, jehož střelu brankář vyrazil na tyč a na roh. A v závěru utkání po střele Kamenického z 25 metrů dorazil Antoš míč do brány, jeho gól ale bohužel nebyl uznán pro chybně posouzený ofsajd.  V dalším týdnu zajíždíme do Struh, které mají taktéž záchranářské starosti. Tímto zveme všechny fanoušky v sobotu 19. 5. od 17 hodin na fotbal a těšíme se na jejich podporu.

FK Dobrovice B 2:0 Sokol Březno
Hadač - Vrba, Černý, Hruška, Fanta – Mrklas (77‘ Mulač), Beran (60‘ Kamenický), Benda (67‘ Saéz), Bartoň - Antoš, Valenta Diváků: