FK Dobrovice B - Sokol Pěčice

11.02.2013 Kategorie: Tým B

V dohrávce 15. kola se rezerva utkala se sousedními Pečicemi. Sousedními geograficky, nikoli tabulkově. Zatímco dobrovická rezerva se při vítězství mohla vyšvihnout na první místo, Pěčice mají velké sestupové starosti.

Do utkání vstoupily obě strany opatrně a ani nebylo znát, že se hraje derby. Rezerva držela častěji míč, ale nerovný terén jí zkombinaci. V úvodní čtvrthodine utkání se nic vážného nestalo, hosté dobře bránili na své polovině a vyjma pár rohů domácí do ničeho nepustili. Jenže v 18. minutě potáhl po levé straně míč Kořínek, probil se až do vápna, krátkou přihrávkou našel kanonýra Boška a ten ač tísněn, poslal míč placírkou k zadní tyči do sítě. Domácí tento gól posílil a stále častěji se drali před Dufkovu bránu, buď však měli rozhozenou mušku, nebo si gólman s jejich pokusy poradil.

Ve 29. minutě hosté podnikli rychlý brejk, který domácí obrana srazila na roh, z něhož mohlo být vyrovnáno. Hlavička Košťála, zcela osamoceného před Kortusem, však mířila nad. Do poločasu se pak urodí ještě jedna gólová situace na opačné straně hřiště. Tentokrát po pravé straně potáhnul míč až k vápnu Pečínka, narazil si se zcela volným Davidem Miškovským, který střelou podél gólmana na zadní tyč zvyšil na 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupila rezerva v ještě větším tempu a branky se dostavily hned zkraje. V 52. minutě utekl všem po pravé straně David Miškovský a našel na zadní tyči zcela volného Jílka, který nekompromisně zavěšuje do prázdné branky na 3:0. Za pět minut se měnilo skóre znovu. Po faulu na Berana zahrává přímý kop Boško, po chybě celé hostující obrany v čele s brankářem sklepává David Miškovský od zadní tyče před branku na zcela volného Býma, pro kterého již není problém zasunout míč do odkryté branky.

Poté se hra uklidnila a hrálo se od vápna k vápnu bez nějakých vážnějších šancí, až v poslední desetiminutovce padly další dvě branky. Nejprve v 82. minutě po akci Filipa Berana, který se uvolnil na středu hřiště, střelou orazítkoval Dufkovu branku a jeho odražený míč vrátil pohotově do branky všudybyl Jílek. A šestý gól utkání přidal David Miškovský, který na půlící čáře vystihl soupeřovu rozehrávku, několika doteky se zbavil dvou protihráčů, vřítil se do vápna, položil si brankáře a pohodlně zasunul do prázdné branky.

Rezerva si přičetla další tři body a po 16 odehraných kolech je v čele tabulky s dvoubodovým náskokem na sousední Rejšice. K dalšímu utkání zajíždí v sobotu 20. dubna na půdu FC Mělník.

Libor Novák, Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 6:0 Sokol Pěčice
Kortus - Pečínka, Bým (73' Vrba), Hnízdo, Sedláček (78' Bouda) - Jílek, Černý, Beran A., Kořínek (62' Beran F.) - Miškovský D., Boško Diváků:
160
Dufek - Tuma, Konejl (75' Ramhartr), Košťál P., Pilz - Košťál D., Volf, Kandráč (30' Čapek), Bůžek (81' Heřmanský) - Hubač, Kiceluk
Branky: 18' Boško, 40' Miškovský D., 52' Jílek, 57' Bým, 82' Jílek, 83' Miškovský D.