FK Dobrovice B - Sokol Zásmuky

09.03.2014 Kategorie: Tým B

Ve čtvrtém jarním kole hostila rezerva na domácím hřišti poslední Zásmuky, a i když se jí na jaře zatím moc nedařilo - první tři utkání prohrála - proti tomuto soupeři se přesto ani nic jiného, než výhra nečekalo. Na povinné tři body se ale Dobrovičtí až nečekaně nadřeli.

V prvních deseti minutách své hosty přikovali v jejich obranném pásmu a chtěli dát zapomenout na předešlé nevydařené výkony. Zásmučtí se s vypětím všech sil dokázali bránit do 16. minuty. Tehdy se Gába krásnou individuální akcí dostal z levé strany až do vápna a střelou podél brankáře otevřel skóre. To však byla od domácích na dlouho jediná skutečně vydařená ofenzivní akce. Po zbytek poločasu si sice drželi jasnou převahu, žalostně však postrádali přesnost v zakončení.

Jistotu svému vedení dali až po dlouhé hodině hry. Po Jílkově akci z levé strany si míč převezme Miškovský, pohraje si s hostujícím obráncem, ten ho zastaví jen za cenu faulu a velmi sympatická rozhodčí Šulcová pískne pokutový kop. K němu se postaví Boško a ranou k levé tyči zvyšuje na 2:0.

Vzápětí hosté vyšlou svoji první a poslední střelu mezi tyče Jonášovy branky, domácí brankář ji ale zpod břevna vyrazí na rohový kop. Třetí branky se domácí příznivci dočkali v 71. minutě. Po akci z pravé strany se skvěle uvolní Antoš a svojí přihrávkou vybídne ke skórování úplně volného Jílka, který na zadní tyči nadvakrát uspěje. Poslední akci, která pohne ukazatelem skóre, zahájí krásná kombinace Boška a Antoše. Druhého jmenovaného zastaví vpravo těsně před vápnem nedovolený zákrok, k volnému přímému kopu se postaví Jílek a střelou přes celé vápno k zadní tyči určí konečné skóre na 4:0.