FK Dobrovice B - Vitana Byšice

29.03.2013 Kategorie: Tým B

V utkání 17. kola hostila dobrovická rezerva na domácím hřišti celek Vitany Byšice, který se pohybuje kolem desátého místa, lehce nad pásmem sestupu. Domácí do utkání vstoupili pěkně zostra a diváci, kteří dorazili o chvíli později, mohli litovat. Hned z úvodní rozehrávky dostal míč do běhu Kořínek, který se nádherně individuálně zbavil dvou protihráčů, vřítil se z levé strany do vápna a na zadní tyči našel nikým nehlídaného Antoše, který pohodlně zasunul. V 8. minutě se měnilo skoré podruhé. Po vyšachování hostující obrany zakončil David Miškovský umístěnou střelou z vápna k tyči na 2:0. V 18. minutě po rychlém a přímočarém brejku zvyšuje už na 3:0 na zadní tyči opět do prázdné branky Boško.

V tu chvíli dobrovičtí na chvilku zvolnili a mohlo je to přijít draho. Nejprve ve 26. minutě hosté z ojedinělé brejkové situace vytěžili pokutový kop. Po souboji ve sprintu nechtěně domácí Černý škrtnul ve vápně o hostujícího útočníka a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než fouknout do píšťalky a nařídit penaltu, kterou Menčl bez problému proměnil. A pro domácí mohlo být ještě hůře, ve 33. minutě vyslala špatná rozehrávka na vlastní polovině hostujícího Korfa do brejku na osamoceného Kortuse, ten ho ale skvělým zákrokem vychytal.

V tu chvíli by asi nikdo nečekal, že zápas skončí dvouciferným skóre. Rezerva však znovu nastartovala brankostroj. Ve 36. minutě opět z levé strany po krásné individuální akci skvěle hrajícího Kořínka zakončuje na malém vápně pod padajícím gólmanem Boško na 4:1. A do kabin se jde za stavu 5:1, když v 41. minutě po krásné kombinaci na jeden dotyk zvyšuje z vápna k tyči David Miškovský. Domácí byli v prvním poločase jednoznačně lepší, na hřišti doslova dominovali.

A ihned po pauze pokračovali ve stejném duchu. Během 13 minut přidal kanonýr David Boško další čtyři branky, takže postupně zvýšil až na 9:1 a své letošní skóre navýšil na 13 zásahů v 11 zápasech. Všechny čtyři góly padly do prázdné brány po nádherných kombinacích. Hosté byli zralí na ručník. V 70. minutě dokonal potupnou desítku David Miškovský, po rohu a následném závaru před brankou zakončoval hlavou k tyči. A dílo naprosté byšické zkázy dokonal v 82. minutě z penalty domácí brankář Kortus.

Empatický rozhodčí ukončil vraždění neviňátek už v 87. minutě. Dobrovické béčko předvedlo útočné hody, spoustu dalších příležitostí ani nevyužilo. Doufejme, že se rezerva nevystřílela a stejně nabuzená půjde i do dalšího utkání. V dohrávce 15. kola se na domácím hřišti střetne se sousedními Pěčicemi, které stejně jako Byšice hrají o záchranu. Nenechte si ujít vyhrocené derby a dost možná i další dobrovickou kanonádu a podpořte domácí hráče! Hraje se ve středu 17. dubna od 17 hodin.

FK Dobrovice B 11:1 Vitana Byšice
Kortus – Kalíšek (58‘ Beran A.), Čáslava (65‘ Hruška), Pečínka, Sedláček -Miškovský Radek, Černý, Miškovský David, Kořínek – Antoš (75‘ Beran F.), Boško Diváků:
120
Fryk - Proksch, Beneš, Menčl, Manžel, - Lauda, Novák, Resl, Čermák - Korf, Michalík
Branky: 6x Boško (18‘, 36‘, 47‘, 54‘, 55‘, 60‘), 3x Miškovský D. (8‘, 41‘, 70‘), Antoš (1‘), Kortus z pen. (82‘)
Branka: Menčl z pen. (27')