FK Dobrovice B - ZD Kostelní Hlavno (17. kolo)

25.04.2012 Kategorie: Tým B

Ve 4. jarním kole jsme na svém hřišti přivítali mužstvo Kostelního Hlavna, které se před utkáním nacházelo na druhém místě tabulky. Od prvních minut bylo zřejmé, s jakou taktikou hosté do šlágru kola nastoupili. Zabezpečenou obranu skvěle dirigoval stoper Martin Bůžek a zejména od hrotového útočníka Jindry Bůžka hrozilo velké nebezpečí brejků. Domácí nastoupili v de facto nezměněné sestavě z minulého týdne, jen vykartovaného Valentu nahradil Kořínek z A mužstva.

Utkání začalo vlažně a domácím, snažícím se o kombinační hru, dělal velké problémy špatný terén a vytrvalý déšť. K první vážnější šanci se tak dostali hosté, když se po pravé straně vydal vpřed Martin Bůžek, středem skvěle vysunul bratra Jindru a ten, protože domácí mylně reklamovali ofsajd, postupoval sám na Skaláka, který ho ale skvělým zákrokem vychytal. Na to zahrozilo i na druhé straně, kdy po kombinaci domácích z levé strany a následném centru si mohli hosté dát vlastní gól, kdyby hostující brankář nepovedenou hlavičku vlastního obránce reflexivním zákrokem nevytáhl na roh.

Poté se hra přeléval od vápna k vápnu se spoustou nepřesností na obou stranách. Ve 31. minutě po křižném balonu Kamenického zakončuje Matějovský v malém vápně jen do břevna, pak se opět ozývají i hosté, jejichž brejk z pravé strany zastavuje až Černý těsně před pokutovým územím a jen za cenu žluté karty.

Ve 41. mintě rozehrávají hosté roh, jejich útočník se po souboji s Černým skácí k zemi a je odpískán pokutový kop. K tomu se postaví Jindra Bůžek a k pravé tyči neomylně zakončuje. První poločas tak končí zaslouženým vedením hostí.

Hned po přestávce se ale domácím daří zlepšit pohyb i přihrávku. V 55. minutě vystihuje domácí Antoš váhavou malou domů hostů, k míči se dostává dřív než brankář, ten ho fauluje a rozhodčí podruhé píská penaltu. Její exekuci na sebe bere Benda a ač mu brankář vystihne směr střely a na míč si i sáhne, srovnává na 1:1.

Tento moment jakoby domácí polil živou vodou a během 10 minut pak skórují ještě dvakrát, vždy po krásných kombinacích a zpětných přihrávkách na zakončujícícho Bendu. Nejprve zprava po perfektním uvolnění Antoše, podruhé z levé strany po vyhraném souboji Matějovského a sklepnutí proti noze. Hosté jsou jak opaření a poslední hřebíček do rakve jim může zatlouct Antoš, který ve dvou jasných šancích, nejprve postupujíc sám na brankáře a poté střelou z vápna, trefuje jen brankáře.

V 88. minutě tak hosté vykřesají jiskřičku naděje, kdy po faulu na našem vápně se k přímému kopu staví Martin Bůžek anekompromisně zavěšuje do levého horního rohu Skalákovy brány. Výsledkem 3:2 už ale ani jedno mužstvo nepohlo.

První poločas byl spíše v režii Kostelního Hlavna, které v poločase zaslouženě vedlo, za 2. poločas, ve kterém ale hosté vyklidili pozice, si právem všechny body odnášejí domácí. Na další kolo zajíždíme na Saharu, na trávu Akumy MB, která ještě na jaře neprohrála. Všechny fanoušky proto opět zveme a těšíme se v sobotu od 17 hodin na jejich podporu.

FK Dobrovice B 3:2 ZD Kostelní Hlavno
Skalák – Brynych (87‘ Vrba), Kamenický, Černý, Fanta – Bartoň (68‘ Bartoň), Benda, Beran, Kořínek (85‘ Váňa) - Matějovský, Antoš Diváků: