FK Pšovka Mělník - FK Dobrovice B

02.05.2013 Kategorie: Tým B

V utkání 24. kola zajížděla rezerva na Pšovku Mělník, která se nachází v klidných vodách tabulky, na pátém místě. Vítězství by znamenalo jistý zisk prvního místa tabulky a tudíž postup do 1. A třídy.

Do utkání jsme vstoupili bez brankáře Kortuse, obránců Pečínky a Černého. Na velmi těžkém terénu, kde byly místy kaluže, se nehrál moc pohledný fotbal. Rezerva vstoupila do utkání s držením míče na svých kopačkách a již ve druhé minutě po akci Kořínka z levé strany hlavičkoval zcela volný Kalíšek na malém vápně těsně mimo tyče. Domácí ohrožovali naši branku pouze sporadicky za střední vzdálenosti a nebo z rohových kopů, ale žádná šance neskončila v naší síti. Naopak jsme měli za neustálého deště ve 32. minutě druhou obrovskou šanci, kdy se po pravé straně probil přes dva protihráče Pavlíček až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel na malém vápně zcela volného Antoše, který k naší smůle trefil ve vyložené pozici pouze brankáře domácích.

Další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 37. minutě po domácí ztrátě uprostřed hřiště se po rychlém brejku vřítil sám na brankáře z levé strany Kořínek, jeho střela ale šla nad břevno domácí branky. Do konce poločasu se již nic vážného na obou stranách nestalo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním vsítit vedoucí branku, ale bohužel naší hře chyběla myšlenka a moment překvapení. Domácí pozorně bránili a naopak ve druhém poločase chodili do rychlých brejků. Nejprve v 65. minutě udělal Kalíšek z mělnických obránců na pravé straně solné sloupy, přízemním centrem našel opět na malém vápně zcela volného Pavlíčka, který ve vyložené šanci mířil z otočky těsně vedle levé tyče. To bylo ale pro rezervu na delší dobu poslední vážné ohrožení domácích. Mělničtí začali nebezpečně ohrožovat Cvrkala v naší brance. V 70. minutě náš brankář s námahou vyráží na roh střelu z 20 metrů k levé tyči. V 72. minutě už ale kapituluje, když po chybě ve středu pole domácí podniknou rychlý brejk do naší nezkonsolidované obrany a domácí Dvorný na dvakrát z pravé strany propálí Cvrkala.

Ani inkasovaný gól nás neprobudil a ihned po rozehrávce čelíme dalšímu protiútoku, který zastavuje Mrvík až na poslední chvíli odkopem na roh. Vzápětí hlavičkuje po rohu zcela volný Olšiak a jen reflexivní zákrok Cvrkala nás zachrání od další branky. Bohužel rezerva hraje pouze po velké vápno domácích, bez nápadu, a druhý gól nám přidávají domácí opět po chybě ve středu hřiště a rychlém kontru. Střelu Grabmullera k pravé tyči z 25 metrů ještě Cvrkal vyráží, bohužel jen ke zcela volnému a neobsazenému Šimandlovi, pro kterého již není problém poslat zpět do prázdné branky a zvýšit vedení domácích na konečných 2:0.

Na výsledku nic nezmění ani Pavlíčkova hlavička do šibenice po centru z pravé strany, domácí brankář Procházka totiž fantastickým zákrokem vyráží míč na tyč. Utkání se dohrává jen z povinnosti. Škoda neproměněných šancí v prvním poločase. Mohlo to být pro rezervu šťastnější, s postupovými oslavami. Rezerva zůstává i přes prohru na prvním místě tabulky, má čtyřbodový náskok na druhé Rejšice a ze dvou zbývajících utkání stačí vyhrát jedno. Všichni doufáme, že to bude již tento týden na domácím hřišti, kdy přivítáme silný celek Dolního Bousova. Tímto zveme všechny fanoušky v neděli 9. června od 17 hodin, prosíme o co největší diváckou podporu a věříme, že na konci společně oslavíme postup do 1. A třídy.