Radim - Dobrovice B

24.03.2014 Kategorie: Tým B

V pátém jarním kole zajížděla rezerva za nevyzpytatelnou Viktorií Radim, která je sice ve spodní části tabulky, ale v této sezoně se již s nejedním favoritem dokázala vypořádat a na podzim vyhrála i v Dobrovici.

Rezerva poprvé na jaře odjížděla s kompletně uzdraveným kádrem a tak jsme doufali v bodový import. Bohužel marodka dlouho prázdná nezůstala, hned v páté minutě jsme přišli o Radka Miškovského, který si na velmi nerovném terénu zřejmě natrhl zadní stehenní sval. Rezerva v prvních minutách diktovala tempo hry, především díky Gábovi na středu zálohy, měla častěji míč na kopačkách, ale zakončení, dvakrát Černého a poté Boška, svůj cíl minuly. Domácí poté postupně svojí bojovností a důrazem v osobních soubojích přebrali aktivitu, vynikal především agilní Slunéčko ve středu zálohy. Několik jejich nebezpečných standardních situací jsme přečkali, ale nakonec jsme je vlastní nedisciplinovaností posadili do sedla. Po zcela zbytečném faulu Pečínky před naším pokutovým územím písknul rozhodčí jasný faul na domácího hráče. Míč si postavil radimský Čábelka a z 22 metrů střelou přes zeď do šibenice nedal Kortusovi sebemenší šanci.

Do poločasu mohla ještě rezerva výsledek obrátit, ve 40. minutě po průniku z levé strany našel Jílek ve vápně zcela volného Boška, bohužel ten z otočky z deseti metrů trefuje pouze brankáře. Ve 42. minutě se rozjede k velkému sólu od půlky hřiště Gába, z pěti protihráčů si udělá tréninkové kužely, ale ve vápně mu na poslední chvíli míč upálí domácí stoper. Rezerva nebyla v první půli horší, spíše naopak, častěji držela míč na svých kopačkách, bohužel ale bez brankového efektu.

Do druhého poločasu jdou hosté s jasným cílem zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Pro zranění kotníku je Grabiec střídán uzdraveným Pilzem. Rezerva má opět více ze hry, ale šance Pavlíčka, Boška a Jílka vždy o kousek minou cíl, nebo je zhatí domácí brankář. A tak udeří na druhé straně. V 52. minutě se dostane k odraženému míči na středu hřiště domácí Puk a skákavou střelou z 25 metrů rezervě zasadí druhou ránu. Hostující Kortus se natahuje marně, hrbolatý terén udělá své a míč zapadne k zadní tyči.

Rezerva nesložila zbraně a střídající Bulíř několikrát zle zatopil domácí obraně, bohužel opět bez brankového efektu. Až když si v 60. minutě po jasném faulu na Gábu postaví míč Jílek a z přímého kopu nachytá domácího brankáře na švestkách, podaří se snížit na 1:2. Rezerva cítí šanci na vyrovnání a po pěkné kombinaci Gáby s Jílkem dostane Bulíř míč do běhu, vřítí se do vápna a domácí stoper ho nekompromisním faulem skosí k zemi. Bohužel hlavní sudí měl asi něco s očima a penaltu neviděl.

Od této chvíle se začíná hrát více na naší straně a s tím i přicházejí šance domácích. V 70. minutě po faulu na Bobka před dobrovickým vápnem, kdy opět rozhodčí nepískne, se dostává do diskuze s Mrvíkem a slovní výměnu bohužel ohodnotí žlutou kartou a k udivení všech nepřímým kopem z asi 15 metrů, tedy zevnitř pokutového území. Domácí nabídnutou šanci naštěstí promění pouze ve střelu do tyče Kortusovy branky.

Rezerva se chce hnát za vyrovnáním, ale bohužel se jí to nedaří a naopak po kontaktu Mrvíka s hostujícím hráčem, kdy se oba v souboji skopnou, pískne rozhodčí penaltu pro domácí. Domácí exekutor ale nechá vyniknout Kortuse, který tak pro rezervu udrží naděje. V 77. minutě po Jílkově centru do vápna si Pavlíček zpracuje míč na prsa, chystá se vystřelit a v tom ho domácí obránce doslova zalehne! Jenže píšťalka hlavního sudího opět zůstává němá. A když v 90. minutě Boško po dalším Jílkově centru skákavou střelou přestřelí domácí branku, zůstanou všechny tři body v Radimi. Škoda, jelikož rezerva si minimálně bod zasloužila.

Další zápas sehrají Dobrovičtí v neděli 13. dubna od 16:30 doma proti benešovskému béčku.

TJ Viktoria Radim 2:1 FK Dobrovice B
Arnold - Macháček (79. Hrodek), Baško, Novák, Říha - Batelka (72. Vaníček), Puk, Slunéčko (85. Jirků), Čábelka - Hovorka (65. Exner), Sova (88. Procházka)