Dobrovice B - Luštěnice 16.8.2015

30.07.2015 Kategorie: Tým B

Béčko, posilnĕné o nĕkolik hráčů A-týmu, zaslouženĕ zvítĕzilo. Lépe kombinovalo, bylo lepší na míči a hlavnĕ tentokrát promĕňovalo šance. Po dvou zápasech za áčko bez vstřeleného gólu si čtyřmi zásahy spravil chuť Jiří Sodoma.

FK Dobrovice B - Sokol Luštěnice 8:1

Branky: 13. Boček, 30., 43., 62. a 70. Sodoma, 38. Gába, 58. Březina, 75. Vladyka - 41. Holčápek

Dobrovice: Dĕdek - Hurda, Grabiec (15. Toman), Vladyka, Bým (77. Bartoň) - Sudek - Boček (77. Herink), Gába, Březina, Jílek (64. M.Váňa) - Sodoma (72. Hlaváček)

Luštěnice: Řezáč – M. Hůlka, Pavlíček, Obrázek – T. Hrdlička, J. Hůlka (77. Grus), Holčapek, Řehák (84. Jakubův), Lasák – Korec (20. R. Hrdlička), Janek

Diváci: 140

Boleslavský deník (Karel Jedlička):

Dobrovické béčko zostudilo v derby Luštěnice

Posílená domácí rezerva kralovala derby od začátku do konce a bylo jen zásluhou brankáře Ladislava Řezáče, že to nebylo 5:0 už v deváté minutě. Hosté vůbec nestíhali, Řezáč se hned po úvodním hvizdu vrhl na trávník, aby jednou rukou vyškrábl křížnou střelu Gáby, pak stále vleže nepustil dál Sodomovu dorážku, ani dorážku té dorážky. Míč zalehl, i když Sodoma vyzval úplně volného Březinu a chytil také Bočkovo sólo. Takový příval šancí se vešel do čtyř minut! Řezáčovo kouzlo odčaroval až Boček dalším nájezdem po Gábově pasu a dál už pro změnu padalo Dobrovickým do brány skoro vše.

Ve 30. minutě Boček zprava odcentroval na Sodomu, který v sobotu šance zahazoval, až za béčko se rozstřílel. Pak luštěnická obrana při ofsajdsystému zapomněla na Gábu, který si zpracoval padáček a zakončil k tyči. Luštěnice ze svého jediného rohu snížily Holčapkovou hlavičkou, ale do šaten ještě inkasovaly, Jílkův centr zavěsil bez přípravy Sodoma – 4:1.

Hosté po přestávce zabrali a vytvářeli si i šance. Dvakrát výborně zasáhl Dědek, jednou odpustil rozhodčí domácím jasnou penaltu za ruku a Janek v 58. minutě trefil z dálky břevno. Góly padaly zase do luštěnické sítě. Na Bočkův přízemní centr se sklouzl Březina, za chvilku si Sodoma hlavou zpracoval dlouhý nákop a sám zakončil. Čtvrtý gól dal hrdina dne také skluzem a mohl si jít po víkendovém zápřahu odpočinout. Nešťastným sousedům ještě přibalil na cestu osmý kousek hlavou po rohu dobrovický kapitán Vladyka.