SK Benešov B - FK Dobrovice B

20.08.2013 Kategorie: Tým B

V Benešově se utkaly dvě rezervy divizních týmů. Lépe začala ta domácí, plná mladých hráčů, ale v první desetiminutovce se nic vážného neurodilo, vyjma pár rohových kopu. Ve 12. minutě po chybné rozehrávce domácích vystihl rozehrávku z levé strany Antoš, bohužel jeho brejk zastavují domácí faulem před velkým vápnem. K míči se postaví Bobek a míč pošle krásně přes zeď, ale domácí brankář Tlamicha je na místě a jeho střelu chytá. Vzápětí domácí podniknou rychlý brejk po levé straně s následným centrem do pokutového území, kde udělá chybu při odkopu Pilz a domácí útočník nechává střelou k tyči vyniknout brankáře Januru. V 15. minutě opět po chybné rozehrávce domácích se po kombinaci Gáby s Jílkem dostává ke slovu Bobek a je sražen k zemi. Míč si tentokrát postaví Gába, jeho střela míří pouze do zdi domácích hráčů, ale odražený míč se dostane ke zcela volnému Jílkovi, který pohotově z 25 metrů střílí k levé tyči, domácí golman ale opět chytá. Poté hra upadne do podprůměru, na obou stranách je spousta nepřesností a až v posledních deseti minutách poločasu se objeví další šance. Nejprve u domácích, ve 37. minutě po ztrátě míče hostí si míč posunul ke střele domácí Bredler a z 25 metrů řádně prověřil Januru, který s námahou vytěsnil střelu na roh. Vzápětí po domácím rohu a odkopu hostí dojde k souboji domácího hráče s Maňasem na zemi a oboustranný kontakt je sudím Suchým překvapivě potrestán vyloučením pouze dobrovického hráče.  I v oslabení si rezerva ještě do poločasu vytvořila jednu šanci. Po kombinaci Býma s Bobkem na pravé straně zatáhne míč do vápna Bým, následný centr odvrátí domácí obrana pouze před vápno, kde se k míči dostane Boško a ranou z voleje míří vedle pravé tyče domácí branky.

Druhý poločas začne další šancí hostujících hráčů. Po kombinace Antoše, Boška, Gáby a Jílka uprostřed hřiště, zastaví domácí obrana Jílka opět jen za cenu faulu, k míči se postaví Boško a ranou ze 30 metrů míří přesně k levé tyči, domácí brankář vyráží jen s námahou. Poté se hosté takticky nikam neženou a čekají na chybu domácích, kteří mají sice míč více na svých kopačkách, ale mino rohových kopů a dvou standartních situací vážněji branku hostí neohrozili. V poslední čtvrthodině začíná tlak narůstat a v 76. minutě po centru domácích z levé strany je zcela sám na malém vápně domácí útočník, ale jeho hlavičku Janura skvěle chytá robinzonádou pod břevnem. Vzápětí domácí ztratí špatnou rozehrávkou na středu hřiště míč, toho se zmocní Jílek, ze tří domácích hráčů si udělá slalomové tyče a opět ho domácí obrana zastaví jen za cenu faulu těsně před vápnem. Míč si postaví Boško a jeho střela mine pravou šibenici domácí branky jen o milimetry. Domácí si do konce utkání vytvoří jednu šanci, kdy po úniku domácí útočník z levé strany střílí na zadní tyč, ale Janura opět skvěle chytá. Domácí dohrávají v křeči a do konce utkání mimo závaru před brankou Janury po rohu v nastavení si už nic nevytvoří. Rezerva si za bojovný výkon v oslabení po právu odváží alespoň bod za remízu.

V dalším utkání přivítáme celek FC Velim a doufejme, že už dobrovická rezerva zabere a získá na domácím hřišti tři povinné body. Utkání začíná již v 16:30 a tímto zveme všechny fanoušky a žádáme o co největší podporu v neděli 22. září.