SK Rejšice - FK Dobrovice B

15.10.2012 Kategorie: Tým B

V 8. kole zajížděla rezerva do sousedních Rejšic, které jsou aspirantem na postup do 1.A. třídy. Před utkáním jsme měli stejný počet bodů, domácí měli pouze lepší skóre. V sestavě na obou stranách chybělo několik hráčů, u domácích Herman a Putorík, u nás stále zranění Kalíšek a Sedláček a pracovní vytížení nepustilo do utkání taktéž Brynycha. Do sestavy se vrátil už definitivně Černý na post stopera vedle Boudy, Čáslava se posunul na pravý kraj obrany, Miškovský Jan na levý kraj zálohy a uzdravený Pavlíček do útoku.
Do utkání jsme jako po několikáté v této sezoně nevstoupili dobře a domácí na nás vlétli jako uragán. Napadali nás už na naší obranné polovině a naše obrana pouze odkopávala míče buď soupeři a nebo do autu. Domácí si tímto vytvořili velice silný tlak, který vyústil v několik zakončení střelami ze střední vzdálenosti, které však všechny spolehlivě pochytal náš brankář Kortus. Vyloženou šanci měli domácí ve 20. minutě, kdy zapnul svoje motory velice dobře disponovaný rychlonohý Menšík, ale Kortus jeho střelu skvěle vyrazil na roh. Bohužel do této chvilky nám vůbec nehrála záloha a vše se valilo na obranu jako parní válec.
Největší tlak domácích jsme však ustáli a začali vystrkovat růžky. Z levé strany jsme se dostali až před vápno a centr Miškovského Pavlíček hlavou nasměroval pouze dobře postavenému brankáři domácích Beranovi do náruče. Poté přišel brejk Kořínka, který přešel z vlastní poloviny přes pět domácích protihráčů a přenechal balon Tomáškovi, jeho střelu ale domácí vytěsnili na roh.
Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu, tentokrát nevýrazného Krause jsme vystřídali Martinem Býmem, který na utkání přijel o pár minut déle ze školy. Čáslava se posunul na své místo stopera, Černý do zálohy a Bým na pravou stranu obrany, a nutno podotknout že se nám tento tah vyplatil více než dobře. Už v 50. minutě se nám povedl skvěle brejk, kdy Čáslava vyvezl balon, na půlící čáře si jej vyměnil s Beranem, ten přenechal Antošovi a ten hned z půlící čáry poslal  Pavlíčka samotného na branku. Domácí brankář vyběhl daleko z pokutového území, Pavlíček však k naší smůle místo lobu nebo kličky zcela ukvapeně vystřelil a střela šla vedle. A po dalším zaváhání domácích hráčů na své obranné polovině hasil skluzem střelu Tomáška domácí Mareš. Ale v 55. minutě to již přišlo.  Kořínek vyvezl balon z vlastního vápna, přenechal jej narážečkou Miškovskému, ten se na půlící čáře zbavil dvou protihráčů, skvěle otočil hru a našel na pravé straně hřiště zcela volného Tomáška, který zavezl balon až do vápna a na přední tyči našel přihrávkou Pavlíčka, který chladnokrevně z první zakončuje na 0:1.
Bohužel jen po pár minutách naší radosti přišlo vyrovnání. Po brejku z pravé strany a centru do našeho vápna Martin Bým ve snaze odkopnout míč do bezpečí uklouznul a k naší smůle si ještě sáhnul na míč. Rozhodčí píská pokutový kop a domácí Jón nedává Kortusovi šanci a srovnává na 1:1. Domácí trochu upustili od tlaku, který měli ze začátku utkání, takže jsme měli více prostoru ve středu hřiště a po několika kombinacích se nám opět povedlo mezi obránci najít skulinku. Antoš šikovně prostrčil míč do vápna Tondovi Beranovi a ten tváří v tvář svému jmenovci v brance domácích Pavlovi Beranovi zakončuje z úrovně penalty k levé tyči na 1:2 pro rezervu.
Domácí jakoby byli opaření druhou brankou a další šance na sebe nenechala dlouho čekat. V 78. minutě opět po nádherném uvolnění Antoše od Miškovského na velkém vápně domácí zastaví Pavlíčka jen za cenu faulu a pro rezervu se naskytla standartní situace z 20 metrů. Míč si postaví Tomášek a jen skvělý zákrok brankáře Berana zachrání domácí od pohromy. Poslední desetiminutovka je opět ve znamení tlaku domácích, ale bez vážnější brankové situace. Tu nejslibnější měl domácí Bělík, ale Kortus jeho pokus bezpečně kryl a poslední minutky i s nastavením jsme si již  pohlídali výsledek.
Domácí byli v prvním poločase jednoznačně lepší, bohužel pro ně však bez vážnější brankové příležitosti. Ve druhém poločase jsme již hru vyrovnali a nakonec po dvou brankách se radujeme ze zisku tří bodů. A protože několik soupeřů včetně dosud vedoucího Dolního Bousova zaváhalo, vyhoupli jsme se po osmi kolech jako nováček soutěže do čela tabulky. Ale není čas spát na vavřínech, musíme tvrdě pracovat, abychom si tento úspěch vychutnávali co nejdéle. V dalším kole v příštím týdnu hostíme celek taktéž z nedaleka, Trnavan Rožďalovice, který je na šestém místě tabulky a v této sezoně ještě na venkovních hřištích neprohrál. Všechny fanoušky proto zveme na dobrý fotbal a prosíme o co největší diváckou podporu tuto neděli 21. října od 15:30 na Městském stadionu Dobrovice.

SK Rejšice 1:2 FK Dobrovice B
Beran - Dufek, Kubín, Jón, Kopecký - Malík (71' Rys), Bělík, Kučera (82' Karela), Mareš - Falta, Menšík (27' Váňa) Diváků: