SK Slavia Jesenice - FK Dobrovice B

18.07.2013 Kategorie: Tým B
Rezerva přicestovala na jih Prahy k dalšímu nováčkovi 1. A třídy s respektem, ale s touhou si odvézt nějaký ten bodík. Utkání začalo mohutným náporem domácích, kteří nás zamkli na naší polovině a nedali nám prvních deset minut nadechnout se k nějaké kombinační hře. Jesenické hřiště má menší rozměry a nám chvíli trvalo, než jsme se přizpůsobili.
Již ve 2. minutě po brejku domácích musel faulovat Bobek a z přímého kopu domácí hráč mířil k levé tyči, ale Janura skvělým zákrokem vyrazil na roh. V 7. minutě po ztrátě míče na středu hřiště měli domácí brejk, ale střelu z velkého vápna opět Janura chytá. Ve 13. minutě se na půlící čáře zmocnil míče Maňas a střelu z 25 metrů domácí obrana zblokovala na roh. Zahrál jej Bobek a Bým ve stoprocentní šanci hlavou z malého vápna těsně netrefil bránu. Poté po chybné rozehrávce Pilze a rychlém brejku domácích z hranice ofsajdu se ocitá v obrovské šanci domácí útočník, ale Janura opět výborně zasahuje a drží rezervu nad vodu. Z následné ztráty míče domácích podnikne Bulíř rychlý brejk za obranu, prosmýkne se mezi stopery, jeho střelu z vápna k tyči gólman domácích pouze vyráží a všudybyl Pečínka dorážkou otevírá skóre zápasu.
Domácí jsou jako opaření a rezerva postupně získává více prostoru na kombinaci. Ve 31. minutě předvedou Dobrovičtí nádhernou kombinaci z pravé strany, kterou domácí zastaví pouze za cenu rohového kopu. Rozehravač Bobek tentokrát nachází úplně volného Antoše a ten z voleje s přispěním domácího obránce zvyšuje na 2:0.
Ve 37. minutě vzniká pro hosty další slibná situace; po rychlé kombinaci Miškovského, Antoše a Bulíře hraje před vápnem domácí obránce rukou, míč si staví Bobek a střelou z 22 metrů přes zeď míjí pravou šibenici domácí branky jen o centimetry. Když už se zdá, že sudí co nevidět pískne poločas, rozjede útočnou akci Miškovský, zakombinuje si s Maňasem a Býmem, domácí opět míč sráží na roh, ten opět rozehraje Bobek a Bulíř na přední tyči zakončuje z voleje na 3:0 pro rezervu.
Do druhého poločasu vstoupí rezerva pod dojmem tříbrankového vedení trochu uspokojena a domácí zkoušejí s výsledkem ještě něco udělat. V 58. minutě po naší ztrátě míče a rychlém brejku vytěžili rohový kop. Z něj se odražený míč dostane na velké vápno ke zcela volnému domácímu hráči, jeho střelu ale Janura o tyč vyrazí na další roh. Snížit se ale domácím povedlo až v 65. minutě, kdy jsme při dalším rohu nepokryli na zadní tyči domácího hráče a ten hlavou poslal míč pod břevno.
Domácí se ale radují pouze čtyři minuty. Po rozehrání standartní situace zleva na krátko putuje míč přes Kořínka a Antoše ve velkém vápně k Radkovi Miškovskému a ten sám proti domácímu brankáři nezaváhá. Na každé straně se již objeví jen po jedné šanci. Domácí střelu z 25 metrů do šibenice skvěle vyráží Janura na břevno a následný roh bezpečně chytá. V 88. minutě má rezerva ještě jednu šanci, kdy po brejku z pravé strany jde Konečný sám na branku, obejde i domácího brankáře, ale z velkého uhlu míří pouze do boční sítě odkryté domácí branky.
První venkovní utkání rezerva sehrála skvěle takticky a zasloužené tři body spolu s vysokou výhrou ji po dvou zápasech posunuli do čela tabulky. Domácí zaslouží pochvalu za to, že i za nepříznivého stavu se snažili hrát.
V neděli 25. srpna od 17 hodin přivítáme dalšího nováčka 1. A třídy, ambiciózní mužstvo z Ostré, které se netají touhou vrátit se do krajského přeboru. Tímto zveme všechny fanoušky na stadion a prosíme o co největší diváckou podporu.