Slavoj Kropáčova Vrutice - FK Dobrovice B (20. kolo)

15.04.2012 Kategorie: Tým B

V sedmém kole jsme zajížděli do Kropáčovy Vrutice, která se potácí u dna tabulky a bojuje o přežití v okresním přeboru. Začátek utkání nás nezastihl v nejlepším rozpoložení, někteří hráči asi ještě vůbec nebyli myšlenkami na hřišti. Domácí nám dali důrazně najevo, jak se má bojovat o záchranu, a nebýt štěstí které při nás stálo, mohli jsme v 25. minutě prohrávat 3:0. Už ve druhé minutě si domácí záložník vyměnil na středu hřiště balon a jeho střela z 25 metrů provětrala Kortuse v naší brance. Ve 12. minutě Beran fauloval na půli hřiště, následný přímý kop se snesl až do vápna a úplně volný domácí útočník hlavou orazítkoval břevno naší brány. Druhá šance domácích v první čtvrthodině. Naše mužstvo do této doby jedinkrát neohrozilo domácí branku. Ve 25. minutě se z levé strany prosmýkl domácí útočník, přistrčil na střed zcela volnému hráči a jeho střela těsně prosvištěla nad Kortusovým břevnem. Po této šanci jsme konečně procitli a hned z první vážnější situace jsme udeřili. Ve 27. minutě rozehrál Kamenický nakrátko rohový kop, vyměnil si narážečkou balon s Matějovským a krásným stříleným centrem našel na zadní tyči zcela volného Bartoně, pro nějž už nebyl problém hlavou zavěsit na 1:0 pro nás. Domácí rozehráli ze středového kruhu, ihned po jejich špatné rozehrávce se zmocnil míče Antoš, po levé straně se probil přes tři domácí hráče a krásnou střelou ze dvaceti metrů zavěsil pod břevno domácího brankáře. Domácí zůstali jak opaření, během dvou minut dostali ze dvou šancí dvě branky! A další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ve 37. minutě se z pravé strany probil Hruška až před vápno, tam přenechal míč Valentovi, který si jej hodil na levou nohu a krásnou táhlou střelou z 22 metrů zamířil přesně k levé tyči! A za další čtyři minutky se měnilo skóre znovu, opět po průniku Antoše, který si na pravé straně poradil se dvěma protihráči, přihrál do běhu na malé vápno Bartoňovi a ten svým druhým gólem v zápase zvýšil již na 4:0. Během prvního poločasu jsme tedy nejprve přečkali šance domácích a poté jsme během 15 minut rozhodli o osudu utkání.

Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti za neustálé převahy a držení míče našich hráčů, ale už bez vyložených šancí. Rozhodčí nakonec ukončil utkání již v 80. minutě… A protože druhé Kostelní Hlavno prohrálo na hřišti Akumy, zvýšil se náš náskok na prvním místě na 6 kol před koncem již nedostižných 19 bodů, takže jsme po zápase mohli slavit historický postup do 1. B třídy.

V příštím domácím utkání přivítáme v neděli na svém hřišti hráče nedalekého Března, které má taktéž záchranářské starosti a momentálně okupuje poslední příčku okresního přeboru. Tímto zveme všechny diváky na domácí utkání a prosíme o co největší podporu.

Slavoj Kropáčova Vrutice 0:4 FK Dobrovice B