Sokol Kněžmost - FK Dobrovice B (24. kolo)

08.05.2012 Kategorie: Tým B

Ve 24. kole zajížděla Dobrovická rezerva k dalšímu nováčkovi okresního přeboru, do Kněžmosta. Domácí se pohybují v klidném středu tabulky a jsou příjemným překvapením soutěže. Nastoupili s pětičlennou záložní řadou a v útoku pouze s osamoceným, ale zato rychlonohým Štěpánkem. Jejich hra byla od prvních minut jasná - bránit v devíti lidech a vyrážet na rychlé brejky. Hráči Dobrovice nastoupili v záložní řadě s Davidem Miškovským, který stál v A týmu za 4 žluté karty, a nutno dodat, že nám tato posila pomohla více, než jsme čekali. Jednu branku sám vstřelil a ještě si vykoledoval penaltu. Zápas začal velmi svižně, rezerva se snažila kombinovat, ale na velmi nerovném terénu se jí to v prvních minutách nedařilo. První šanci si vytvořili domácí, kdy na levé straně zaspal Fanta a domácí hráč perfektním centrem z levé strany našel domácího Štěpánka, který vystřelil z voleje z úrovně penalty a jen vynikající zákrok Skaláka nás zachránil od pohromy. Domácí vedli všechny útočné akce přes skvěle kombinačně vybaveného domácího kapitána Kastnera, ale ten na vše sám nestačil. Naši hráči si první šanci vytvořili ve dvacáté minutě, kdy se Antoš skvěle uvolnil z pravé strany, ale střelu ke vzdálenější tyči domácí branky chytil Majzlan do rukou. Potom domácí zahrozili sérií dvou rohů za sebou, ale žádná vyložená šance z toho nevznikla. Ve třicáté minutě opět máme šanci, kdy centr z půlky od Kamenického si skvěle na prsa zpracoval Matějovský, ale střelou z první opět trefil jen dobře postaveného domácího brankáře. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, vyvezl Kamenický balon na vlastní půli a našel čtyřicetimetrovým pasem u pravé strany zcela volného Antoše. Domácí obránce hodně podcenil situaci a balon podběhl, Pavel Antoš se zprava řítil zcela sám na brankáře, ale místo zakončení zvolil nádhernou přihrávku na neobsazeného Valentu a ten zakončuje z malého vápna do prázdné branky a posílá rezervu do vedení. Domácí hráči i fanoušci marně reklamovali ofsajd, u hlavního sudího Votočka neuspěli. Druhý poločas měl stejný scénář jako první, domácí se snažili ještě více přidat, ale v jejich zadních řadách vznikaly okénka a jedno takové se jim vymstilo v 74. minutě. Po krásné kombinaci na jeden dotek nachází Matějovský přízemním centrem na penaltě Pavlíčka, ten si míč místo střely ještě potáhne, k údivu všech zasekne brankáři a až poté zvyšuje vedení na 2:0 pro hosty. Čtyři minuty na to se od středu hřiště na čtyři doteky dostal David Miškovský až před brankáře, tomu nezbývalo než ho faulovat a z následné penalty Jarda Kamenický zvyšuje nekompromisně k levé tyči již na 3:0! Po rozehrání od středového kruhu domácí opět kazí balon, k čemuž je donutili skvěle presující Beran s Miškovským, a Matějovský využije následné chybné Majzlanovy rozehrávky, přihraje před prázdnou branku Davidovi Miškovskému a ten zvyšuje na 4:0. Poté už se zápas jen tak dohraje, bez náznaku dalších šancí. Domácí předvedli sympatický výkon a zaslouží si především za určité pasáže jen slova chvály, ale rezerva si opět odváží tři body zcela zaslouženě, protože znovu předvedla kompaktní a kolektivní výkon korunovaný čtyřmi góly a spoustou neproměněných šancí navrch. V příštím týdnu hrajeme na domácím stadionu UŽ V SOBOTU OD 13:30, soupeřem bude SK Bezno, které na jaře předvádí vynikající formu. Utkání bude předzápasem A týmu a bude mít tak trochu slavnostní nádech, protože k nám dorazí zástupci OFS Mladá Boleslav a oficiálně nám předají pohár pro vítěze Okresního přeboru. Oslavy mohou propuknout i po zápase A týmu, který si vítězstvím může zajistit postup do divize. Proto zveme všechny fanoušky, ať má slavnostní událost náležitou atmosféru. Nenechte si ujít výjimečné fotbalové odpoledne!