Sokol Pěčice - FK Dobrovice B

29.08.2012 Kategorie: Tým B

Ke druhému utkání jsme opět zajížděli ven. Tentokrát do sousedních Pěčic, k soupeři který budí respekt loňským třetím místem konečné tabulky 1. B třídy.

Do druhého utkání jsme vstoupili se změnami na čtyřech místech sestavy. Za nachlazeného Tomáška naskočil na pravý kraj zálohy Kalíšek, místo Kalíška na pravý kraj obrany Brynych, na levé straně prvně za rezervu nastoupil mladší bratr Tondy Berana Filip a v útoku místo Boška, který odjel s A týmem, naskočil Pavlíček.

Utkání začalo velmi svižně a již v páté minutě se po krásné kombinaci z pravé strany dostal míč před velké vápno k Antošovi, který si jej pustil na pravou nohu a k naší smůle napálil pouze do břevna a od něj do země a poté jej domácí hráči stačili odkopnout do bezpečí. A otřepané pravidlo nedáš, dostaneš se ihned naplnilo. Gólman domácích Dufek dlouhým výkopem přes celé hřiště dostal do úzkých našeho brankáře, který před domácím útočníkem chytil míč dle pomezního ve velkém vápně, ale dle hlavního rozhodčího mimo pokutové území. Kortus dostal naštěstí pro nás jen žlutou kartu a domácí kopali volný přímý kop z hranice vápna. A z něj nás domácí potrestali - Kiceluk bombou k tyči nedal Kortusovi šanci a Pěčice vedly 1:0!

Od této chvíle jakoby se domácí zatáhli na svoji polovinu a začali bránit hubený náskok ze 7. minuty. Postupně šance Pavlíčka, Čáslavy a Kalíška, střely Berana a Brynycha nenašly pro nás vytoužený cíl. Buď výborně zabránil gólu brankář domácích Dufek, nebo míč netrefil bránu. Zejména šance Čáslavy hlavou po rohu ve 35. minutě byla více než stoprocentní. Do poločasu se tedy již skóre nezměnilo.

Ve druhém poločase jsme domácí ještě více přitlačili, bránili nás v deseti lidech na svém vápně, a další šance postupně spálili Pavlíček a Beran, kterého opět gólman domácích vychytal, ani nevěděl jak.

Nakonec se k nám ale přeci jen štěstí trochu přiklonilo, když si v 72. minutě na rohový kop Antoše nejvýše naskočil Čáslava a hlavou srovnal skóre na 1:1. Od této chvíle se domácí trochu zvedli a opět vystrkovali růžky. Největší šanci získali, když nám k našemu údivu rozhodčí po nezaviněném kontaktu před naším vápnem písknul faul. Bombu pod břevno z následného přímého kopu naštěstí Kortus skvělým zákrokem vyrazil na roh. Poté jsme měli z brejku ještě jednu příležitost na skórování, ale ani my jsme již bohužel branku nevstřelili.

Domácí si za celý zápas vytvořili dvě šance a dali jeden gól, naše rezerva měla minimálně pět tutových příležitostí a bohužel jen z jediné vytěžila gól. Před utkáním bychom patrně bod brali, po zápase plném našich příležitostí jsme byli zklamáni.

V příštím týdnu se konečně představíme domácím fanouškům. Hostíme silný celek Labského Kostelce, který má po prvních dvou utkáních plnou úspěšnost a se šesti body je momentálně na druhém místě tabulky. Na hojnou diváckou podporu se budeme těšit v neděli 9. 9. od 17 hodin!

Sokol Pěčice 1:1 FK Dobrovice B