Sokol Struhy - FK Dobrovice B (22. kolo)

08.05.2012 Kategorie: Tým B

Dobrovická rezerva zajížděla ve 22. kole okresního přeboru k neoblíbenému soupeři do Struh, kde se nám poslední dva roky vůbec nedaří. Naposledy jsme v okresním přeboru prohráli 12. 5. 2011 právě ve Struhách, od té doby si rezerva připsala 22 vítězství a 3 remízy, jednu z nich na podzim právě proti tomuto soupeři.

K utkání jsme přistoupili s pevným přesvědčením tuto nepříjemnou tradici prolomit. Od prvních minut jsme domácí přišpendlili na jejich pokutové území a dobývali domácí obrannou hráz. Jen během prvního poločasu jsme si vytvořili nejméně pět šancí na vstřelení gólu. Dvakrát Antoš, dvakrát Bartoň a jednou Valenta, všechno z hranic malého vápna nebo od penaltového puntíku, všechno ale buď vysoko nad bránu nebo zblokováno obranou či brankářem na roh. Domácí si za první poločas vytvořili pouze jednu šanci po standardní situaci, kdy na zadní tyči zůstal volný hráč, ale mířil nepřesně.

Druhý poločas se odehrál ve stejné režii jako první, rezerva po celý zápas držela balon, ale shořela na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí jako v případě Berana na malém vápně, Antoše, Valenty i dalších a tak přišel trest. V 78. minutě zastavil Bartoň domácího útočníka v rychlém brejku faulem. Následný trestný kop směřoval do vápna, Kortus si křiknul, ale vyboxoval jen k volnému domácímu kanonýru Volkmanovi a ten z voleje lobem poslal míč Kortusovi za záda. Druhá branka už padla z brejku, poté co jsme se hnali za vyrovnáním a přes naší odkrytou obranu a nakonec i do prázdné branky dal Volkman svým druhým gólem na konečných 2:0.

Domácí tedy ze tří příležitostí vstřelili dvě branky, zatímco naši hráči nedali gól ani z těch nejvyloženějších šancí. Nic naplat, další mistrovské utkání je na programu v neděli 27. 5., kdy na našem hřišti hostíme Zdětín, který je po tomto kole na poslední příčce. Všechny fanoušky opět prosíme o co největší diváckou podporu.

Sokol Struhy 2:0 FK Dobrovice B