Béčko si jasným vítězstvím zajistilo postup!

12.06.2013 Kategorie: Tým B

V dohrávce 25. kola jsme na domácím trávníku přivítali silný cele Dolního Bousova, který okupuje pohodové čtvrté místo tabulky. Utkání si vysloužilo značnou pozornost nejen domácích fandů, ale také tĕch rejšických, neboť výhra by rozhodla o našem postupu, zatímco bodová ztráta by Rejšice vrátila do hry.

Dobrovická rezerva si ale od počátku vytvořila územní převahu a především hned z první její vážnĕjší šance vytĕžila úvodní gól. Po chybĕ hostí na středu hřištĕ propadl míč mezi jejich stopery, mezi nimiž se prosmýkl i Boško a obloučkem přes vybíhajícího brankáře otevřel skóre. Ani druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 15. minutĕ po brejku z pravé strany našel Tomášek ve vápnĕ zcela volného Antoše, pro kterého už nebyl problém zavĕsit na zadní tyči do prázdné branky.

Poté převzali iniciativu hosté, lépe kombinovali a vytvořili si tlak, který jim však nepřinesl žádnou vážnĕjší šanci a domácí až do poločasu uchránili dvoubrankové vedení. Do druhé půle pak mohli nastoupit se snahou o co nejčasnĕjší navýšení náskoku a pojistku postupu. A to se jim podařilo. V 52. minutĕ se po levé stranĕ prohnal Kořínek a jeho centr opĕt na zadní tyči usmĕrnil do brány Antoš.

Hosté ještĕ po chybĕ naší obrany pohotovým gólem Kubečka vykřesali jiskru nadĕje, ta jim ale rychle zhasla, když Kořínek zvýšil na 4:1. Po dvou brankách Antonína Berana a dalším zásahu Boška se skóre již rozhodnutého zápasu zastaví až na 7:1 a po závĕrečném hvizdu sudího propuknou oslavy postupu do 1.A třídy krajské soutĕže. Gratulace a díky za další historický úspĕch dobrovické kopané patří všem hráčům i trenérskému týmu!

FK Dobrovice B 7:1 Dolnobousovský SK
Kortus - Čáslava (78' Sedláček), Mrvík, Černý, Pečínka (81' Vrba) - Tomášek (61' Pavlíček), Hnízdo, A. Beran, Kořínek - Boško, Antoš Diváků:
140

Branky: 2x Boško, 2x Antoš, 2x A. Beran, Kořínek

Béčko si jasným vítězstvím zajistilo prvenství a postup do 1.A třídy. Gratulace a díky za další historický úspěch dobrovického fotbalu patří všem hráčům i trenérskému týmu!