B tým si v Poděbradech poradil s tamní Bohemií

04.05.2017 Kategorie: Tým B

FK Bohemia Poděbrady - FK Dobrovice B 2:3 (2:1)

V sobotu 29. dubna zajížděli hráči dobrovické rezervy do nedalekého lázeňského města Poděbrad. Ne však k procházce po kolonádě, ale k dalšímu mistrovskému zápasu s tamní Bohemií. Do zápasu byl tým posílen o tři hráče áčka. V prvním poločase ale byla Dobrovice horším týmem. Zbytečně se zatáhla a k tomu přidali hostující hráči i špatnou kombinaci, neobsazené prostory a prohrávali souboje o míč. Toho domácí využili a tlačili se před branku hostí. Tomuto tlaku dobrovičtí odolávali do 29. minuty, kdy po nedůrazu na levé straně přišel centr a nedohraný hráč ve vápně vstřelil branku. Tento gól ale hostující trochu probudil. Zlepšili pohyb hlavně dopředu a začali napadat domácí rozehrávku. Při jednom tomto ataku obral Zikmunda o míč obránce a přihrál volnému Jakubcovi, který střelou vyrovnal. Netrvalo to ale dlouho a hosté opět prohrávali po nedůrazu a špatně zvoleném odkopu ve středu obrany. Do konce poločasu se snažili domácí zvýšit svůj náskok, ale to se jim již nepodařilo.

V poločasové přestávce si hosté vyříkali chyby a pozměnili rozestavění hráčů. Golovko byl posunut na kraj zálohy a Jílek se posunul do středu zálohy. Druhý poločas dobrovičtí začali hrát aktivněji, přidali pohyb, důraz v soubojích, zpřesnili přihrávky a přebrali střed hřiště. To domácí zaskočilo a již se nedostali do herní pohody z první půle. Hosté se dále snažili kombinovat a útočit, což se jim také postupně dařilo. Hodně ofenzívně hrající Golovko dělal domácím potíže. Po jedné z akcí z levé strany dostal Zikmunda přihrávku na vápno obešel vše co bylo před ním a bylo vyrovnáno. Tento gól hosty ještě více povzbudil a z pozorné obrany hráči vyráželi k dalším útočným akcím, kdy opět z levé strany přišla přihrávka na vápno na Zikmundu ten posunul míč na Jakubce ten se opět nemýlil a poslal hosty do vedení. Ten samý hráč mohl přidat ještě další gól, ale tentokrát minul branku. Do konce zápasu si ale dobrovičtí i tak již výsledek pohlídali a mohli tak oslavit první vítězství na soupeřově hřišti v této sezóně. "Za předvedenou hru hlavně ve druhém poločase musím tým pochválit," zhodnotil výkon Dobrovice trenér Josef Hůlka.

FK Bohemia Poděbrady - FK Dobrovice B 2:3 (2:1)

Branky: 29. Grospič Martin, 35. Voříšek Jiří - 32. Jakubec Zdeněk, 66. Zikmunda David, 72. Jakubec Zdeněk

FK Dobrovice: Abelovský Martin - Novák Jakub, Vladyka Jan, Hrdlička Martin, Bartoň František - Jakubec Zdeněk (87. Kovach Vladyslav), Hůlka Josef, Golovko Cyril (90. Herink Jakub), Jílek Jaroslav - Miškovský David, Zikmunda David (90. Konečný Martin).

Tabulka I.A třídy zde.

FK Dobrovice B 18.11.