FK Dobrovice B - Řepín 2:1

11.10.2012 Kategorie: Tým B

V utkání 7. kola jsme doma přivítali silný celek Řepína, který první prohru v soutěži utrpěl až v minulém kole, na svém hřišti prohrál s Milovicemi a v tabulce mu patřilo dělené první místo. Rezerva si minulý týden přivezla ze Záryb tři body a poskočila na čtvrté místo, dva body za Řepínem. Čekal se tedy boj o přední místa v tabulce.

Naše sestava se opět lišila od minulého utkání. Pro zranění stále nemohli nastoupit Pavlíček, Sedláček a Kalíšek a Tomášek měl pracovní povinnosti. Na lavičce již ovšem byli uzdraveni Miškovský a Černý. V základní sestavě byly čtyři změny - z A týmu naskočil na pravý kraj obrany Martin Bým, do středu zálohy od začátku naskočil mladý záložník Jakub Kraus, na levý kraj zálohy naskočil po zranění se rozehrávající člen A týmu Filip Kořínek a v útoku nastoupil Jan Mrklas, taktéž z A týmu. Jen na lavičce zůstal domácí kanonýr Boško, kterého si šetříme na derby v Rejšicích.

Rezerva začala vlažně, jak je jejím zvykem, zato Řepín začal nebojácně a dal hned najevo, že nepřijel jen bránit. Naše mladá záloha (věkový průměr 21 let) se pomalu, ale jistě rozehřívala na provozní teplotu a hostům věnovala pouze úvodní desetiminutovku, ve které nás zatlačili do našeho vápna. Mimo dvou rohů a střely nad branku nás však vážněji neohrozili.

Zato Martin Bým na pravém kraji obrany předvedl několik výborných náběhu a zásoboval naše útočníky výbornými centry do vápna. A jeden takový se proměnil v úvodní gól utkání. Kraus perfektně uvolnil Býma, jeho centr našel ve vápně zcela osamoceného Antoše, ten si ještě stačil míč zpracovat a pravou nohou nekompromisně zakončil. Domácí povzbuzeni o vedoucí branku se více tlačili do zakončení a druhou branku po nádherném Krausově centru ze standartky a zakončení Antošem překazil praporek pomezního rozhodčího.

Hosté taktéž ukázali svoji kvalitu a několikrát nás potrápili okolo našeho vápna. Jednu takovou výstrahu nám dali ve 30. minutě, kdy po rohovém kopu hostující útočník ve velice dobré šanci hlavou přestřelil břevno. Druhá branka na sebe nechala čekat do 38. minuty. Po krásné kombinaci bratří  Beranů ve středu hřiště a individuálním průniku zakončuje mladší z nich Filip střelou ze 20 metrů k tyči na 2:0 pro rezervu.

Poté se odehrává hra ve středu hřiště s výjimkou 44. Minuty, kdy domácí rychlík Mrklase středem hřiště přesprintoval hostující obranu a zcela sám pádil na hostujícího gólmana, bohužel pro domácí však ve 100%ní šanci přestřelil branku.

Do druhého poločasu jsme naskočili s odhodláním dát třetí branku a zlomit definitivně soupeře, ale šance Filipa Berana, Antoše, Mrklase ani několik závarů před brankou hostí po sérii rohů kýženou brankou neskončily. Až v 70. minutě přidává třetí branku Filip Beran hlavou po centru Býma, domácí radost však bohužel opět zarazil zvednutý praporek pomezního, nutno dodat že tentokrát zcela oprávněně.

Od 75. minuty domácí pod dojmem dvoubrankového vedení přenechávají hru režii hostí. Nejprve v 79. minutě po ztrátě Krause na pravé straně pádí zcela sám ze strany na branku domácích hostující útočník Zbyněk Štrupl a jen výborný zákrok Kortuse, který střelu vyráží na roh, nás uchránil od pohromy. Bohužel po další školácké chybě v 88. minutě, tentokrát na středu hřiště, už nás hosté potrestali. Po krásné kombinaci hostující Dvořák na dvakrát překonává Kortuse a snižuje na rozdíl jediné branky.

Rezerva má ještě jednu vyloženou šanci, po odraženém míči se dostane ke střele Miškovský, ale hostující obrana odvrátí míč do bezpečí. Hosté již neměli dostatek času na vyrovnání a tak si domácí rezerva připsala další tři body do tabulky a sérii neporazitelnosti prodloužila již na šest utkání. Škoda několika dobrých šancí, kterými jsme mohli zvýšit vedení a potrestat jsme chyby soupeře, naopak soupeř mohl potrestat nás. Je to ponaučení do dalších utkání.

A hned v příštím týdnu nás čeká utkání jako řemen. Zajíždíme na horkou půdu do sousedních Rejšic, které jsou na druhém místě tabulky a za kterými zaostáváme pouze vinou horšího skóre. Doufejme, že derby přinese dobrý fotbal. Domácí, kterým utekl v loňské sezoně postup do 1. A třídy až za pět minut dvanáct, se prezentují kvalitním a technickým fotbalem a chtějí opět postoupit. Proto bych chtěl pozvat co nejvíce fanoušků a poprosit je o co největší diváckou podporu na utkání kola. Zápas začíná výkopem na Rejšickém  pažitu v sobotu 13. 10. v 16 hodin.

FK Dobrovice B 2:1 Řepín
Kortus - Bým, Bouda, Čáslava, Brynych – Beran F., Kraus, Beran A. (80‘ Černý), Kořínek – Antoš (87‘ Grabiec), Mrklas (74‘ Miškovský J.) Diváků:
100
Štrupl L. - Slepička, Horník, Wurm, Merz (68‘ Šonský) - Prejza, Skopka (61‘ Štrombach), Paloušek, Salač (80‘ Kratochvíl) - Dvořák, Štrupl Zb.
Branky: 15‘ Antoš, 38‘ Beran F.   Branka: 88‘ Dvořák

Libor Novák