FK Dobrovice B - Brandýs nad Labem 3:1

29.01.2013 Kategorie: Tým B

Branky domácích: 23' Boško 1:0, 65' Miškovský Radek 2:0, 85' Pavlíček 3:1

Sestava: Jonáš – Brynych, Černý (45' Grabiec), Bouda, Fanta, Šotka, Rulc (45' Tomášek), Beran (45' Řehák), Bartoň (45' Váňa), Antoš (45' Pavlíček), Boško (45' Miškovský Radek)

Z pracovních důvodů nenastoupili Kalíšek a Vrba, zranění jsou Sedláček, Kortus a Čáslava. Za to se do sestavy zařadili tři noví hráči, kteří jsou v Dobrovici na testování: brankář Jonáš ze Sobotky a záložníci David Šotka z Krnska a kmenový hráč FK Mladá Boleslav Zdeněk Rulc, který ale naposledy působil v Sobotce.

Zpočátku se hrálo na středu hřiště s minimem šancí na obou stranách. Od dvacáté minuty převzala aktivitu dobrovická rezerva a Boško vsítil první branku po pěkné kombinaci s Antošem. Stejný hráč mohl zvýšit z přímého kopu z hranice vápna, ale pouze orazítkoval spojnici tyče a břevna. Poté Rulc bombou z 25 metrů taktéž trefil břevno branky hostí a čtvrthodinku vyložených šancí završil Šotka, kdy šel sám na brankáře, ale bohužel hostující gólman ho vychytal. Šance hostí taktéž skončily jen na tyči a vysoko nad bránou. Ve druhém poločase rezerva prostřídala šest hráčů. Obraz hry se změnil, tempo hry udávali hráči Brandýsa. To platilo až do 65. minuty a nádherné kombinace zakončené dlouhým kopem do běhu rekonvalescentovi Radkovi Miškovskému, který přesprintoval obránce a chladnokrevně zvýšil na 2:0. Hosté zdramatizovali utkání čtvrt hodiny před koncem, kdy po faulu Tomáška snížili z pokutového kopu. Poslední slovo měla opět Picava. Po kombinaci Miškovského s Pavlíčkem zakončuje druhý jmenovaný na konečných 3:1. Na hráčích rezervy bylo znát, že jsou po náročném kondičním soustředění, ale přesto zvítězili, a to ještě několik vyložených šancí zahodili.

Po více než půlroční pauze zaviněné zraněním se do přípravy vrací Radek Miškovský, na kterém byl vidět hlad po fotbale, což je pro rezervu jen dobře, a bude to platná posila pro tým. Příští přípravný zápas sehrajeme v neděli 3. února od 12:30 opět na umělé trávě v Benátkách nad Jizerou. Soupeřem nám bude tým Bělé pod Bezdězem, nováček 1. A třídy, v jehož dresu nastupuje bývalá dobrovická opora Martin Tůma (dobrovický fotbalista roku 2007).