FK Dobrovice B - FC Mělník

26.09.2012 Kategorie: Tým B

V pátém podzimním kole přivítala rezerva celek FC Mělník, který měl po čtyřech kolech 8 bodů a byl bez porážky na třetím místě tabulky. Naše sestava se z minulého týdne moc nezměnila, do branky se vrátil Kortus, z A týmu naskočil na pravého beka Martin Bým a na pravou stranu zálohy se vrátil Josef Kalíšek. Do utkání jsme vstoupili s mírnou převahou v držení balonu, ale pouze po velké vápno soupeře. V prvních deseti minutách jsme zahrozili jen dvěma rohovými kopy, které hostující tým vždy odvrátil do bezpečí.

V 11. minutě jsme však využili hned první šanci, kterou nám svou chybou poskytl hostující gólman Manžel. Nepovedeným odkopem trefil Antoše, který si balon bleskově zpracoval, běžel na brankáře sám a podél něj poslal míč do sítě! Dobrovice vedla 1:0.

Hosté de facto v Dobrovici nic nepředvedli, všechny míče nakopávali na hostujícího útočníka Gabča, který byl ale na vše sám, takže k jediné vážné šanci se dostali, když dvojitý špatný odkop Berana a následně Tomáška na vápně zakončoval hostující Vernek. Kortus ale vše přečetl a včasným vyběhnutím jedinou šanci hostí v prvním poločase zmařil.

Domácí kombinovali, snažili se o rychlé přečíslení hostující obrany, ale ta i v osmi hráčích na vápně bránila výsledek. Bohužel v některých situacích byla naše přemíra snahy na škodu a některé dobře se vyvíjející situace jsme si zkazili vlastní zbrklostí. Opravdu povedená akce přišla až ve 35. minutě. Míč se přes několik hráčů, vždy na jeden dotek, dostal k Beranovi, který z 22 metrů zakončil těsně vedle šibenice Manželovy branky. Když už si všichni mysleli, že poločas skončí se skóre 1:0, rozjel útočnou akci po pravé straně Kalíšek, narazil si s Miškovským a ten dvěma rychlými doteky najde za obranou Berana, který ač na třikrát a šťastně s přispěním břevna překoná hostujícího gólmana podruhé. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Ve druhém poločase byl scénář podobný jako v prvním, míč na kopačkách stále drželi hráči domácí rezervy. A v 52. minutě po ztrátě hostí na středu hřiště si Boško narazil s Antošem a ten z levé strany nikým netísněn střelou na zadní tyč zaznamenává svůj druhý gól v utkání a stanovuje skóre na 3:0 pro domácí.

Od šedesáté minuty se hrálo jen z povinnosti. Na výsledku nic nezměnila ani střela Boška, kterou hostující gólman s námahou vyrazil před sebe, ani neúspěšná dorážka střídajícího Pavlíčka. V utkání průměrné úrovně domácí hráči soupeře zcela v poklidu přehráli a zaslouženě si do tabulky připsali tři důležité body. Ve vyrovnané tabulce 1. B třídy se posunuli na sedmé místo a na druhého ztrácejí jen dva body.

V dalším kole zajíždíme do Záryb, nedaleko Brandýsa nad Labem. Hraje se v neděli 30. září od 16:30 a všichni fanoušci jsou zváni. Těšíme se na vaši podporu!