FK Dobrovice B - FK Pšovka Mělník

07.11.2012 Kategorie: Tým B

Po pauze, kterou si v minulém týdnu vynutil nezpůsobilý terén, jsme v 11. kole na vlastní půdě přivítali další celek z Mělnicka, FK Pšovka Mělník. Soupeř který v tomto ročníku hraje ve středu tabulky, zatím nemá takové výsledky jako v minulém ročníku, kdy se pral o postupové příčky. Rezerva nastoupila do utkání se třemi hráči A týmu - s Martinem Býmem na pravé straně obrany, s Ondřejem Bulířem v útoku a s Filipem Kořínkem na levé straně obrany.

Nějakým způsobem se nám v této premiérové sezoně v B třídě nedaří zachytit začátky utkání a jako pokaždé jsme začali tak, že myšlenkami jsme byli ještě v kabině. Soupeř na nás vlétl s vysokým napadáním až u našeho obranného vápna a v prvních pěti minutách nás de facto nepustil z vlastní poloviny. Hrálo se na velmi těžkém terénu, který spíše vyhovoval hostím, než technicky hrajícím domácím, kteří začali nabírat tempo až od patnácté minuty. Tehdy kombinaci Býma s Tomáškem po pravé straně zakončuje hlavou Boško jen do náruče hostujícího brankáře Staňka. Rezerva do této chvíle hrála bez pohybu, bez myšlenky a pouze s nakopávanými míči na útočníky a ve 28. minutě udeřilo na levé straně domácích. Po sérii ztracených míčů nejprve Býmem a poté Černým si hostující Pokorný píchl míč podél Hrušky, vřítil se do vápna a střelou podél Kortuse dostal hosty zaslouženě do vedení!

Domácí po obdržené brance začali nabírat tempo a brankové situace se začaly dostavovat. Po sérii několika rohů nejprve z levé strany a poté z pravé strany Bým hlavičkuje ve výhodné pozici zcela sám, ale bohužel vedle. Ve 36. minutě Hruška rozehraje středem hřiště míč na Boška, který se po pár dotecích zbavuje dvou obránců a až třetí ho kosí k zemi za cenu žluté karty. Balon si 20 metrů před brankou staví sám Boško a míč zakroutí přes zeď pouze do břevna hostující branky.

Ve druhém poločase se karta rapidně otáčí, rezerva nepustí hosty z jejich obranného vápna. Po devíti minutách se Tomášek na pravé straně zbavil dvou protihráčů, centrovaným míčem našel sice pouze prvního obránce, ten však pouze zbrkle odkopnul. Míč se snesl ke zcela volnému Beranovi, který ho trefil z voleje z pravé strany přes celou branku do odkrytého spodního rohu a srovnal skóre na 1:1.

Od této chvíle dominuje na hřišti pouze domácí rezerva, a další šance na sebe nenechávají dlouho čekat. V 65. minutě opět Tomášek zatáhl míč po pravé straně, s Antošem si pohráli se dvěma obránci, a zpětnou přihrávkou na velké vápno našel úplně volného Černého, který umístěnou placírkou míč poslal k levé tyči, ale gólman hostí Staněk výborným zákrokem vyškrábnul míč na roh. Hned za dvě minuty už se rezerva dočká kýženého gólu. Centrovaný míč opět z pravé strany, tentokrát z kopačky Býma, proletěl celým vápnem až na penaltu, po souboji s domácím Boškem jej vyrazil hostující brankář pouze před sebe a jako první se k němu dostal volný Tomášek a z první jej uklidil do sítě. Rezerva se ujala vedení 2:1.

V 78. minutě rozjel krásnou kombinační akci z levé strany Kořínek. Vyměnil si míč hned s několika spoluhráči a na konci jeho úspěšné akce šel osamocen na branku Černý, který ve skluzu přehodil hostujícího brankáře a zvýšil na konečných 3:1.

Hosté si za první poločas zaslouží slova chvály a uznání, bohužel pro ně ve druhém poločase už nenavázali na předešlou útočnou aktivitu a rezerva na hřišti v určitých pasážích zápasu dominovala. Příští utkání bude nejen okresní derby, ale také přímý souboj o první příčku! Zajíždíme totiž do Dolního Bousova, který je za námi na druhém místě s dvoubodovou ztrátou. Z domácích jde doslova strach, v šesti domácích utkáních neztratili ani bod a nastříleli 21 branek, což činí průměr 3,5 branky na zápas. Pro naši rezervu zase mluví vydařená série devíti zápasů v řadě bez porážky, kterou se rozhodně pokusíme prodloužit i v nadcházejícím šlágru kola. Do Dolního Bousova je to kousek a čeká se velmi atraktivní, napínavá podívaná, proto by byla velká škoda, kdybyste na tomto utkání chyběli! Podpořte Dobrovici v utkání podzimu a buďte v sobotu 10. listopadu ve 14 hodin na stadionu v Dolním Bousově.

Libor Novák, Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 3:1 FK Pšovka Mělník
Kortus - Bým, Čáslava, Hruška (80‘ Sedláček), Kořínek – Tomášek (77‘ Miškovský), Černý, Beran A., Antoš – Bulíř (62‘ Pavlíček), Boško Diváků:
80
Staněk - Žižka, Cemper, Dvorný, Bárta - Pokorný, Olšiak, Chytil, Kettner - Grabmuller, Lelek
Branky: 54‘ Beran A., 67‘ Tomášek, 78‘ Černý
Branka: 29‘ Pokorný