Dobrovice otočila zápas a má blízko k jistotě postupu

30.05.2013 Kategorie: Tým B

Dobrovické béčko mělo 4 kola před koncem soutěže již 7 bodů náskok na čele tabulky 1. B třídy. Pokud by doma zvítězilo a sousední Rejšice, jeho poslední konkurent v boji o postup, by prohrály v Byšicích, mohl by se už v Picavě po roce slavit další historický postup. FK Vysoká však patří mezi pouhé tři týmy, které dokázaly Dobrovici na podzim porazit.

Dobrovice nastoupila oslabena o několik stálých opor (Kortus, Čáslava, Kalíšek). Domácí sice měli míč na svých kopačkách, hosté ale dlouho bez větších problémů drželi hru v dostatečné vzdálenosti od své brány. Sami se však do útoku dostávali pouze sporadicky, obvykle když domácím na mokrém a neustále zkrápěném terénu nevyšla kombinace. Hrstka věrných dobrovických fanoušků proto zůstala konsternována, když soupeř v 16. minutě otevřel skóre. Šťastně ukořistěný balon poslal Vojtěch Míč naslepo směrem před bránu, kde propadl přes Mrvíka na Rolence, se kterým gólman Jonáš nepochopitelně vycestoval až k postranní čáře a Rolenc pak po otočce trefil prázdnou bránu.

Dobrovice měla i nadále jasnou převahu v držení míče, hráčům ale jakoby chyběl důraz či odvaha. V 19. minutě prošel Kořínkův pas na Boška, jeho centr už ale ve vápně nikoho nenašel. Ve 26. minutě Hnízdo vyslal za obranu Filipa Berana, ten však vyběhnutého gólmana neobešel a Antoš na dorážku těsně nedosáhl. Až o pět minut později se konečně zadařilo. Antoš centroval, Pečínka na zadní tyči hlavičkou vrátil před bránu a kanonýr Boško srovnal na 1:1.

Kromě snah o rychlé brejky, které byly obvykle hned v zárodku zahašeny, se hráči Vysoké dostávali pouze k občasným střelám ze střední vzdálenosti. Jako ve 33. minutě, kdy Sankot z první napálil odražený balon těsně nad břevno Jonášovy brány. Hosté přesto dokázali utkání podruhé zdramatizovat. Nezasloužili se o to kopací technikou, ale technikou pěveckou a hereckým uměním. Ve 38. minutě totiž hostující obránce vykřikl a padl k zemi po sotva znatelném kontaktu s Boškem, který uviděl druhou žlutou kartu a odebral se do sprch a poté povzbuzovat spoluhráče z tribuny.

Jenže domácí byli i v deseti lepším týmem. A kdyby ve 43. minutě pomezní rozhodčí nesmyslně nezamával ofsajd hráči, na kterého ale Jonášův výkop vůbec nesměřoval, mohl možná už první poločas skončit vedením Dobrovice, protože Antoš by šel zcela sám na gólmana Chaloupku. Vyrovnaný stav se tak přenesl do druhé půle a zůstal i přes 57. minutu, kdy Tomášek obral o míč Trutnovského a prodloužil na Antonína Berana, který však trefil pouze tyč. Hosté pak důrazně pohrozili dvěma utěšenými ranami z dobrých 30 metrů, první Jonáš pěkným zákrokem vyrazil, tou druhou Skopka orazil břevno. Kýžený gól stále ne a ne přijít. Ale pak to přišlo. V 73. minutě si Pečínka vzal míč, obešel s ním dva protihráče, před třetím si na kraji vápna zatančil, předal do běhu Hnízdovi a ten konečně strhl vedení na stranu premianta soutěže. A co se dlouho nedařilo, šlo najednou až nečekaně snadno. Domácí fanoušci se ani nestihli doradovat a střídající Pavlíček hned z dalšího útoku zvýšil na 3:1! A ani to nebylo všechno! Stoper Mrvík ukořistil v hloubi dobrovické půle míč, spanilou sólo jízdou jej dopravil až do vápna, tam předal Antonínu Beranovi a ten završil devastaci soupeře třetím gólem ve třech minutách!Úctyhodný obrat oslabené Dobrovice přinesla až větší odvaha jejích technicky vyspělejších hráčů.

Zbytek rozhodnutého zápasu se v podstatě pouze dohrával, Picava měla i přesto několik slušných příležitostí k dalšímu navýšení skóre. V 81. minutě se domácí příznivci zakabonili, když Antoš ve vápně upadl po kontaktu s hostujícím obráncem, situace se ale obešla bez penalty. Pět minut před koncem našel Hnízdo osamoceného Antoše, který z první přeloboval gólmana, ale bránu těsně netrefil. Hosté se zmohli pouze na drobný závar před dobrovickou bránou, kterou domácí obranci na dvakrát vyřešili.

Dobrovická rezerva obratem skóre v deseti hráčích znovu ukázala, že i jako nováček soutěže výrazně převyšuje většinu ostatních týmů. Druhé Rejšice si výhrou v Byšicích udržely teoretickou naději na postup, Dobrovici však stačí ve zbývajících třech kolech ukořistit alespoň dva body, aby měla jistotu. Rozhodnout tak může už sobotní zápas na hřišti Pšovky Mělník. Všichni příznivci FK Dobrovice jsou srdečně zváni a jejich podpora vítána!

Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 4:1 FK Vysoká
Jonáš - Pečínka (86' Sedláček), Černý, Mrvík (79' Hruška), Kořínek - Tomášek, Hnízdo, Beran A., Beran F. (68' Pavlíček) - Antoš, Boško (38' ČK) Diváků:

Branky: 31' Boško, 73' Hnízdo, 74' Pavlíček, 75' Beran A.

Branka: 15' Rolenc

FK Dobrovice B 3