FK Dobrovice B - FK Zdětín

29.05.2012 Kategorie: Tým B

V desátém jarním kole k nám zavítal poslední tým tabulky, nováček soutěže Zdětín. Domácí nastoupili s mírně pozměněnou sestavou oproti minulému týdnu. Na pravé straně obrany vyběhl Čáslava, na levé straně obrany Pečínka z A týmu, v záloze místo Saéze Antoš a v útoku místo něj již uzdravený Matějovský.

Od prvních minut bylo na domácích znát, jak chtějí odčinit porážku z minulého kola. Hosty jsme zamkli v jejich obraně a vyústění přišlo již v páté minutě, kdy po faulu na Černého před velkým vápnem si postavil míč Matějovský a nádhernou střelou do šibenice nedal brankáři šanci. Hosté se snažili o kombinaci a v určitých fázích se jim to i dařilo, jako ve 21. minutě, kdy se po naší ztrátě zmocnili míče a rychlým brejkem srovnali na 1:1. S domácími to nezacloumalo a odpověď v podobě branky na 2:1 na sebe nechala čekat jen asi 30 vteřin. Po rozehrání ze středového kruhu se na tři doteky dostal před vápno Beran a ranou z 18 metrů propálil brankáře hostí. Ve 30. minutě dostal míč do brejku Antoš, na pravé straně si pohrál s obráncem a připravil míč na malé vápno Valentovi, ten ale stoprocentní gólovou šancí pohrdl. Mrzet ho to mohlo o to víc, že ve 35. minutě opět hosté srovnali skóre, když zcela volný Bůžek z levé strany prostřelil Kortuse. Domácí po obdržené brance opět zabrali a vybojovali sérii tří rohů, které zakončila souhra Kamenického, který vracel odražený míč na nabíhajícího Čáslavu, ten elegantně sklepnul Pečínkovi na malé vápno a pro toho již nebyl problém zasunout míč a opět dostat domácí do vedení.

Ve druhém poločase hosté znatelně odpadli, domácí dominovali a přidali další tři branky, a ještě nejméně tři další stoprocentní šance zůstaly nevyužity. V 65. minutě nastoupil po osmiměsíční pauze domácí Pavlíček a během 25 minut vstřelil dvě branky. Hosté za první poločas zaslouží uznání, protože sympatickým výkonem drželi krok s domácími, bohužel ve druhém poločase již zcela fyzicky odešli, a kdybychom proměnili všechny šance, mohli si odvézt potupnou desítku.

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 2. června do Kněžmosta, k soupeři který je na čtvrtém místě tabulky, takže se určitě bude jednat o kvalitní utkání. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky a požádat je o co největší diváckou podporu.

FK Dobrovice B 6:2 FK Zdětín
Sestava: Kortus - Čáslava, Hruška (75‘ Vít), Kamenický, Pečínka - Antoš, Beran, Černý, Bartoň - Matějovský (80‘ Grabiec), Valenta (65‘ Pavlíček) Diváků:
100

Branky: 5‘ Matějovský, 22‘ Beran, 37‘ Pečínka, 62‘ Antoš, 72‘ Pavlíček, 79‘ Pavlíček
Branky: 21‘ Honzátko, 35‘Bůžek