FK Dobrovice B - SK Slavia Jesenice 1:2

16.03.2014 Kategorie: Tým B

Dobrovice: Bartoš - Pečínka, Tuma, Grabiec, Bartoň - Bobek, Gába, Cigánek, Antoš - Miškovský, Boško

Jesenice: Jeřábek - Pytelka, Zajíček, Štáf, Alba - Mlčkovský, Boubín, Táčner, Kratochvíl - Procházka, Glos

Branky: 54. Antoš – 5. vlastní, 75. Zajíček,

Diváků 80

Ve druhém jarním kole hostila doma rezerva celek Slavie Jesenice a po prvním jarním zaváhání v Mnichově Hradišti potřebovala bodovat, jelikož střed tabulky se nesmírně bodově vyrovnává. Před utkáním měl trenér Klain opět spousty omluvenek z důvodu nemoci či zranění. K utkání nemohli nastoupit nemocní Kortus a Černý, vykartovaný Mrvík, a zranění Pilz, Bým, Bulíř a Pavlíček. Rezervě tak museli pomoci hráči z A týmu Tuma a Cigánek, kteří měli v nohách sobotní divizní zápas. Utkání začalo ve velkém stylu a hned v první minutě po rozehrání se vřítil do vápna z pravé strany domácí Miškovský a střelou na zadní tyči zaměstnal gólmana hostí, který s námahou vyrazil před sebe a s přispěním hostující obrany odvrátil na roh. Hosté se z prvních minut tlaku domácích oklepali a hned z první svojí příležitosti skórovali. Jejich brejk domácí obrana odehrála na roh, který rozehrál hostující hráč stříleným centrem podpořeným prudkým větrem, na první tyči se nedohodli domácí Pečínka s Bobkem a po teči druhého jmenovaného skončil balon v síti.

Jeseničtí se poté zatáhli před vlastní branku a v některých situacích bránili doslova v deseti lidech. Při tom však podnikali velmi nebezpečné brejky do otevřené obrany a domácí Bartoš v brance musel několikrát předvést své umění. Na druhé straně volaly po brance sólové úniky Miškovského a Cigánka. Zblokované střely Gáby, Miškovského nebo vykopnutý míč z brankové čáry po Antošově střele, to již byla trochu smůla na domácích kopačkách.

Do druhého poločasu vstoupila rezerva s velmi silným větrem v zádech a hned v 55. minutě se jí to vyplatilo. Po kombinaci Antoše s Gábou na levé straně prvně jmenovaný centruje a k údivu všech zapadne míč k zadní tyči branky hostujícího gólmana.

Hosté ve druhém poločase opět hrozí několika brejkovými situacemi, ale Bartoš v domácí brance všechny skvěle pochytá. Rezerva se nechce smířit s remízou a neustále buší do hostující obrany, ale šance Miškovského, Cigánka či Boška opět nenajdou cíl a nebo je zhatí hostující brankář. Namísto toho skóruje podruhé Jesenice. Zcela neobsazený hostující hráč na malém vápně využije hlavičkou zbytečně darovaný rohový kop. S výjimkou vyložené šance Pečínky, který skvěle tečoval Cigánkův centr, bohužel ale jenom doprostřed branky hostujícího brankáře, již rezerva do konce utkání nic nevymyslí, a tak i z druhého jarního zápasu odchází bez bodu.

Ve třetím jarním kole zajíždí rezerva na velmi těžké utkání do nedaleké Ostré, která se nachází na druhém místě tabulky a mimo jiné její dres obléká bývalý hráč Žižkova, Mladé Boleslavi nebo West Hamu Petr Mikolanda. Hraje se v sobotu 22. března od 15:00.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne