Zeleneč si odvezla příděl

06.10.2013 Kategorie: Tým B

Skvělý výkon podalo před svými vlastními fanoušky dobrovické béčko v zápase 9. kola proti Zelenči. Hosty téměř k ničemu nepustilo a vyprovodilo je šestigólovým přídělem.

Ve 2. minutě po brejku Bobka ještě Boško bránu těsně netrefil, v 11. minutě už to ale vyšlo. Gába centrem zprava našel Býma a ten prodloužil na Boška, správně postaveného před zívající bránou. V 17. minutě po Kořínkově centru zabránily domácímu kanonýrovi ve druhém zásahu společnými silami gólmanova spektakulární robinzonáda a tyč, a ve 20. minutě proti jeho hlavičce po Bobkově přímém kopu odvedlo stejnou práci břevno. Tou dobou ještě mohli hosté pomýšlet na zvrat a skutečně mu nebyli daleci ve 22. minutě, kdy vystihli nepřesnou domácí rozehrávku a Skalického hlavičku z malého vápna k tyči zastavil až Kortusův vynikající zákrok.

Ve 34. minutě už se dobrovické publikum radovalo podruhé. Opět se na tom podílel Boško, který se po Býmově centru na zadní tyči neunáhlil, vrátil míč proti noze Radkovi Miškovskému a ten z první rozvlnil síť. A ještě do pauzy se totéž povedlo i potřetí. Boško tentokrát rozehrál rohový kop a ten propadl až na zadní tyč k osamocenému Býmovi.

Zkraje druhé půle chytl střelecké choutky Gába, jeho první pokus z malého vápna mířil jen do brankáře a podruhé ze střední vzdálenosti těsně netrefil bránu. Jeho snaha přinesla ovoce až v 75. minutě, kdy byl ve vápně faulován a odpískanou penaltu proměnil kdo jiný, než David Boško.

Jen 4 minuty poté se stejné výhody dočkali i hosté. Jeden z mála jejich útočných výpadů skončil faulem Mrvíka a penaltu se štěstím proměnil Skalický. To však bohužel pro ně nebyla poslední korekce výsledku. Boška ve hře vystřídal dorostenec Hlaváček a převzal po něm i útočnou aktivitu. Nejprve šel zprava sám na brankáře po křižném pasu Mrvíka, gólman jej skórovat nenechal, ale míč mezi tři tyče dotlačil taktéž střídající David Miškovský. Záhy poté vlétl do rozhozené obrany podruhé a tentokrát už svůj sólový nájezd střelou podél gólmana proměnil, takže se dočkal svého premiérového gólu v dospělé kategorii.

Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 6:1 SK Zeleneč
Kortus - Bým (73. Hruška), Mrvík, Pilz, Kořínek - Bobek, Gába, Miškovský R., Bartoň (56. Tomášek) - Boško (76. Hlaváček), Antoš (73. Miškovský D.) Diváků:
Chrpa – Šalda, Cruz, Bílek, Klíma – Kolísek, Štverák (63. Sladký), Novák, Janoušek (80. Kamzík) – Skalický, Kovařík
Branky: 12. a 76. (pen.) Boško, 35. Miškovský R., 45. Bým, 82. Miškovský D., 85. Hlaváček
80. Skalický (pen.)

FK Dobrovice B 18.11.