FK Dobrovice B - Sokol Řepov

02.04.2012 Kategorie: Tým B

Ve druhém jarním kole jsme doma přivítali mužstvo z nedalekého Řepova, které se nachází ve středu tabulky a má ve svých řadách několik zkušených, ale přes svůj věk stále dobrých fotbalistů, od stopera Ryse (ročník 64), přes Radka Tůmu (69) až po útočníka Michala Maška (75).

Domácí nastoupili v lehce pozměněné sestavě. V brance již s uzdraveným Kortusem, na stoperu s vykartovaným kapitánem A mužstva Vladykou a na levé straně se Zbončákem, který po dlouhodobé nemoci odehrál první mistrovský zápas od loňského listopadu a v rezervě se postupně začíná rozehrávat.

Zápas začal velmi svižně a už v první minutě po krásné kombinaci z pravé strany a následném centru Miškovského si mohl připsat premiérový gól v domácích barvách novic Valenta, který v jasné pozici hlavičkoval do náruče hostujícího brankáře. A pravidlo nedáš, dostaneš se ihned naplnilo. Ve 4. minutě, po ztrátě míče na soupeřově polovině, následném odkopu a podklouznutí Vladyky, šel hostující útočník sám ze strany na Kortuse a dostal hosty do vedení. S domácími to nezacloumalo, trpělivě drželi míč a po 10 minutách se dostavilo vyrovnání, když Miškovský po rohu na zadní tyči hlavou srovnal skóre na 1:1. V 18. minutě Řepov opět pohrozil, po standardce Tůmy a následné hlavičce volného Hlaváče se mohlo skóre měnit zpět ve prospěch hostů. To ovšem bylo z jejich strany na dlouhé minuty vše. Naopak ve 21. minutě, po kombinaci na vlastní polovině a dlouhém míči do útoku, šel Matějovský z levé strany sám na branku a v takových situací se Pepa nemýlí; nekompromisně zavěsil z 18 metrů k bližší tyči a vedli jsme 2:1. Hosté nám nechávali víc a víc prostoru a ve 28. minutě po standardní situaci Kamenického z pravé strany na zadní tyči zakončuje Vladyka už na 3:1. A za necelých deset minut se mění skóre opět, tentokrát po krásné kombinaci na jeden dotek na levé straně od Zbončáka až po Valentu, kterou Bartoň zakončil tvrdou střelou z vápna na zadní tyč.

Druhý poločas jsme začali opět držením míče na svých kopačkách a v 51. minutě po krásné kombinaci Bendy a zatažení balonu z pravé strany Antošem, který si ze dvou obránců hostujícího týmu udělal slalomové branky, zakončil na zadní tyči futsalově do prázdné brány Bartoň. A domácí pokračovali v drtivém tlaku. Protihráči dvakrát na poslední chvíli vykopávali míč z brankové čáry, jednou je zachránila tyč a v tisíciprocentní šanci netrefil Bartoň prázdnou branku. Paradoxně tak bohužel skórovali protihráči. V 52. minutě vyrazili z levé strany do brejku a Veselý parádní ranou k tyči ze dvaceti metrů nedal Kortusovi šanci, 7 minut na to chyba Antoše v rozehrávce na půlící čáře, opět rychlý brejk hostí a zkušený Michal Mašek snížil z vápna na 5:3. Domácí ale dále dobývali hostující branku. V 66. minutě zatáhl Zbončák míč po levé straně, zpětnou přihrávkou našel Bendu a ten z 22 metrů nádherným angličanem zvýšil na konečných 6:3.

Suma sumárum, domácí po všech šancích, které si vypracovali během 90 minut, mohli udělit soupeři dvoucifernou prohru, Řepov ale i přes šest obdržených branek zanechal sympatický dojem svou snahou hrát fotbal i za nepříznivého vývoje a ne jen nakopávat míče jako jiné mančafty.

Příští týden zajíždíme na horkou půdu FK Krnsko, třetího celku tabulky, kde se nám navíc poslední sezony výsledkově příliš nedaří. Rádi bychom potvrdili dobrou formu a pozici lídra tabulky, proto zveme všechny naše příznivce příští sobotu od 17 hod. do Krnska. Těšíme se na Vaši podporu!

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne