Derby proměnili v jednoznačnou záležitost

01.05.2014 Kategorie: Tým B

Rezerva přivítala sousední Luštěnice a pomstila se jim za podzimní prohru.

Domácí se opět potýkají s marodkou, k dlouhodobě zraněnému Býmovi a Pavlíčkovi již druhý zápas po sobě přibyl Bobek, který laboruje s třísly. Naštěstí byl po třítýdenní odmlce již k utkání připraven Radek Miškovský.

Rezerva začala pěkně z ostra a již po 75 vteřinách svítilo na ukazateli 1:0. Po rozehrání ze středového kruhu se dostal míč k brankáři hostí Řezáčovi, ten se rozhodl rozehrát na krátko, ale bohužel nenašel pochopení u svých obránců. Radek Miškovský skvěle vypíchl přihrávku a David Boško pohotově z první uklidil balon do hostující branky.

Hosté nehráli špatně, ale rezerva na co sáhla, to proměnila v branku. Hosté hrozili pouze ze standartních situací nebo po rohových kopech, které skvěle zahrával hostující Sabol. První vážnější situaci musel řešit Kortus v 18. minutě, kdy po přímém kopu z levé strany se dostal k míči osamocený Kopa a hned dobrovického brankáře prověřil na přední tyči. Neuspěl a namísto toho domácí po skvěle rozjeté kombinační akci Cigánka, Gáby a Boška získávají rohový kop. Ten si postaví Golovko a skvělým centrem najde hlavu Vladyky, který sice trefuje z malého vápna pouze do tyče, ale pohotový Antoš definitivně uklidí míč do sítě bezmocného Řezáče.

V tu chvíli jsou domácí aktivnější a hosty drží jen zákroky hostujícího brankáře. A tak pro ně přijde další pohroma. Z levé strany se prožene přes dva protihráče domácí Golovko, vymění si míč s Miškovským, který je následně faulován na rohu velkého vápna. Standardní situaci rozehraje Gába s Boškem na krátko, po výměně pronikne do vápna, vrátí Boškovi, jeho střelu brankář vyrazí, ale pouze na velké vápno k Cigánkovi, který si míč přehodí z levé nohy na pravou, zbaví se obránce, ranou k levé tyči prostřelí chumel hráčů před sebou a tak zvyšuje již na 3:0. Do poločasu se urodí ještě jedna šance na opačné straně, kdy hostující Hůlka, Korec a Sabol skvěle zakombinují ve středu hřiště a posledně jmenovaný bombou ze třiceti metrů rozezvučí břevno domácí branky.

Snaha Luštěnických o zvrat je zničena již po dvou minutách druhé půle. Hosté v rychlém brejku ztratí balon, ten převezme skvěle hrající Cigánek, po několika rychlých krocích najde Golovka, který z první pošle do běhu střídajícímu Bulířovi a ten zakončuje střelou z vápna k tyči a definitivně tak bere hostům naději na nějaký přijatelnější výsledek. Od této chvíle jako by domácí pod dojmem čtyřbrankového náskoku přestali hrát a hosté se už nemohli dočkat konce. Hra zapadne do podprůměru a pouze několik náznaků šancí na obou stranách už výsledek nezmění. A tak si domácí po právu z derby připisují tři body.

K dalšímu utkání zajíždí rezerva v neděli 4. května do Zelenče, kde bude hostem mužstva, které je ve spodní části tabulky a bojuje o setrvání v této soutěži.

Libor Novák, Stanislav Chmela

FK Dobrovice B - Sokol Luštěnice 4:0

Dobrovice: Kortus - Pilz (46. Bulíř), Vladyka, Černý, Pečínka - Golovko, Gába (71. Grabiec), Cigánek (52. Konečný), Antoš (71. Bartoň) - Boško, R. Miškovský

Branky: 2. Boško, 24. Antoš, 42. Cigánek, 48. Bulíř