Rezervu potkala první prohra

27.08.2013 Kategorie: Tým B

Ve třetím kole se dobrovická rezerva utkala s ambiciózním týmem z Ostré, který se netají ambicemi postoupit do krajského přeboru. V nedělním odpoledni za neustálého deště během se zprvu obě mužstva pouze oťukávala a během prvních pětačtyřiceti minut se ani na jedné straně neurodila vážnější branková příležitost. Ostrá nastoupila s pětičlennou záložní řadou, skvěle vedenou hostujícím Remencem, přes kterého se rodily všechny útočné akce hostí. Jejich obrana hrála skvěle konsolidovaně a velice dobře organizovaně, a dopředu hráli pouze na brejky. Rezerva se nemohla vůbec dostat ke své hře krátkých narážeček a kombinací. Místo toho se ze své první standartní situace prosadili hosté. Ve skrumáži po rohovém kopu se nejlépe orientoval na přední tyči hostující Nedorost a hlavou o břevno otevřel skóre. Rezerva odpověděla pouze střelou z 25. Minuty, kdy Cigánek mířil vedle levé tyče hostujícího brankáře Heimratha.

V prvním poločase obě mužstva moc fotbalového umu neukázala. Zato druhý poločas již byl o něčem jiném. Rezerva s vědomím, že nastupuje s jednobrankovým mankem, zapnula na vyšší obrátky a najednou hostující obrana nevěděla kam dřív skočit. Domácí rozjeli festival krátkých přihrávek v pohybu. Scházelo pouze štěstí v zakončení, buď všechny pokusy, střely i centry, pochytal hostující brankář Heimrath, nebo ho zastoupili hostující obránci, kteří minimálně ve třech stoprocentních šancích vykopávali míč z brankové čáry.

Vyrovnání viselo ve vzduchu. V 60. minutě po brejku Bulíře hosté odkopli pouze na roh. Zahrál ho Bobek, nejvýše si na něj vyskočil Pečínka a hlavou poslal míč k levé tyči, obránci střelu zblokovali, míč poskakoval po brankové čáře, než ho brankář se spoluhráči zalehl. Do této skrumáže se přimotalo asi osm hráčů.

Až po čtvrt hodině se hosté vymanili z kleští a sotva se jim to na chvíli povedlo, navýšili vedení. Na levé straně po faulu Maňase píská rozhodčí faul, centr proletí celým vápnem, Maňas s Pečínkou na zadní tyči se bohužel nedohodnou, vlétne mezi ně hostující Petlička a špičkou kopačky dostává hosty už do dvoubrankového vedení. Domácí opět neskládají zbraně a ještě více zvyšují obrátky, hostující obrana je přetížená a několikrát odolává jen s největším štěstím. Šance Boška, Pečínky i Bulíře volají po gólu. V 80. minutě to konečně přijde. Domácí Pečínka si vyměnil míč na půlce s Kořínkem a Cigánkem, ten míč potáhnul po levé straně, obejitím dvou protihráčů se dostal až do vápna a následně našel na zadní tyči zcela volného Tomáška, který v náběhu zcela sám na zadní tyči snižuje na 1:2.

Utkání graduje a rezerva cítí šanci na vyrovnání. V 85. minutě po faulu na Boška zahrává z pravé strany standartní situaci Bobek a jeho střílený centr, který míří na zadní tyč do šibenice, konečky prstů vytěsňuje hostující brankář na břevno a na roh. Největší šance utkání přijde v 88. Minutě, kdy po krásné kombinaci Boška s Bulířem a Tomáškem nachází Boško zpětnou přihrávkou na penaltě zcela volného Mrvíka, který zakončuje pohotově z první do branky, ale hostující obránci opět vykopnou z brankové čáry.

Za druhý poločas by si domácí zasloužili minimálně remízu, bohužel hosté z minima vytěžili maximum - ze dvou standartních situací vstřelili dvě branky. K dalšímu utkání zajíždí rezerva v sobotu 31. srpna do Zásmuk. Věřme, že ztracené body z domácího utkání si hned v sobotu přivezeme nazpět. Pro fanoušky je odjezd z dobrovického autobusového nádraží ve 14:15.