Slunéčko rozhodl o třech bodech pro Radim

10.09.2013 Kategorie: Tým B

V 5. kole přivítala rezerva na svém hřišti celek Viktorie Radim, který v posledním kole porazil vedoucí Suchdol a v jehož dresu řádí kanonýr Slunéčko (bývalý hráč FK Dobrovice A). Jak je efektivní v zakončení jsme poznali na vlastní kůži a nakonec on rozhodl o výhře Radimi.

Rezerva začala dobře, držela míč na svých kopačkách a šla za cílem dát rychlou branku. Ve druhé minutě utekl po pravém křídle Boško, vyměnil si míč s Maňasem, který našel zpětnou přihrávkou na velkém vápně Miškovského a ten ranou z první vyprášil hostujícímu brankáři rukavice. Radim se snažila o krátké narážečky s rychlým kontrem do brejku a na hrotu neustále hledala Slunéčka, v první desetiminutovce se jim to nedařilo. V 9. minutě po rohu Bobka se v závaru před brankou hostí nejlépe zorientoval domácí Tomášek, ale zakončil slabě a gólman jeho střelu k levé tyči chytil.

Radim postupně zvýšila aktivitu a v 11. minutě poprvé zahrozila. Po kombinaci hostující zálohy vnikl na levé straně do vápna hostující Říha, postupoval sám na Januru, podařilo se mu ho prostřelit, ale Mrvík včasným zásahem na brankové čáře vykopl míč na rohový kop. Po rohovém kopu a odraženém míči se za velkým vápnem dostal ke střele hostující Bouška a jen o centimetry minul pravou šibenici Janurovy branky. Utkání začalo nabírat na intenzitě a rezerva odpověděla šancí ve 20. minutě; po krásné kombinaci domácí zálohy na jeden dotek zastavují hostující obránci domácího Maňase pouze za cenu faulu, míč si staví 22 metrů od brány domácí Bobek a střelou přes zeď také mine levou šibenici pouze o centimetry.

Další šance se rodily pouze u domácích hráčů. Ve 24. minutě po dalším rohu Bobka zakončuje hlavičkou nad branku hostí domácí Vladyka, vzápětí po ztrátě míče hostí pošle Miškovský do brejku Tomáška, který jde sám na brankáře, ale jeho střelu gólman chytá. Ve 28. minutě po další kombinaci Bobka, Miškovského a Tomáška, se poslední jmenovaný kličkou ve vápně zbavuje protihráče a nachází svým centrem na zadní tyči zcela volného Jílka, který z voleje zakončuje nad branku hostí. Největší šance domácích přišla ve 30. minutě, kdy po chybě hostující obrany pádil Boško zcela sám na hostujícího gólmana Arnolda, ale ke smůle domácích mu pouze nastřeluje nohy. Vzápětí dostávají stejnou šanci i hosté, nejprve po chybě Antoše na středu hřiště postupuje sám na branku hostující kanonýr Slunéčko, ale trefuje pouze břevno domácí branky. Janurovo okamžité rozehrání vystihl opět Slunéčko, ale jeho střelu Janura chytá. Rezerva nakonec mohla jít do kabin s jednobrankovým náskokem, po pravé straně se skvěle přes tři protihráče uvolnil Tomášek a na malém vápně našel zcela neobsazeného Maňase, který lehkou tečí změnil směr střely, ale gólman Arnold reflexivním zákrokem stoprocentní šanci překazil.

Ve druhém poločase se obraz hry nemění, přelévá se ze strany na stranu. V 50. minutě rezerva udeří po kombinaci z levé strany, Jílek najde krásným centrem na malém vápně zcela volného Boška, který hlavou nekompromisně zavěšuje pod břevno a posílá rezervu do vedení.

Hosté se nechtějí smířit s prohrou a jejich odpověď na branku je rychlá. Nejprve si Slunéčko po ztrátě domácí obrany pohraje s dvěma obránci, ale jeho zakončení z 18 metrů jde naštěstí jen do břevna. V 65. minutě už Radim srovnává krok, po kombinaci hostí z pravé strany nachází hostující Bouška na zadní tyči Nováka a Janura je na jeho hlavičku krátký, míč tečuje pouze do boční sítě, a hosté srovnávají na 1:1.

Domácím přestává fungovat kombinace a hosté je v 75. minutě potrestají za pasivitu, kdy po autovém vhazování se na hranici velkého vápna neúnavný Slunéčko obtočí okolo Mrvíka a halfvolejem přes celou branku na zadní tyč do šibenice nedává Janurovi žádnou šanci.

Teprve po druhé obdržené brance se začíná rezerva opět tlačit do zakončení. Bohužel předvádí spoustu nepřesností v koncovce a po další 100% šanci po rohu Bobka trefuje Vladyka hostujícího obránce na brankové čáře. Rezervě není souzeno srovnat výsledek. Maňas opět po Bobkově rohu mine hlavičkou těsně hostující branku. Na závěr hraje rezerva už vabank a hřebíček do rakve v podobě třetí branky může přidat opět Slunéčko, kdy opět po rohu domácích a chybě na středu hřiště pádí zcela sám na Januru a potřetí v utkání trefuje břevno. Hosté už dohrávají v poklidu a taktickým výkonem nepustí rezervu do vážnější šance. Domácí mohou litovat neproměněných šancí v prvním poločase. Bohužel rezerva bude muset odčinit další domácí zaváhaní na půdě soupeře a to v neděli 15. září, kdy zajíždíme do Benešova. Odjezd z dobrovického autobusového nádraží bude ve 14 hodin.