FK Vysoká - FK Dobrovice B

30.11.2012 Kategorie: Tým B

V posledním utkání podzimu jsme dohrávali odložený zápas 10. kola ve Vysoké. Chtěli jsme odčinit prohru z minulého týdne a z Vysoké si odvézt všechny tři body, což se však bohužel nepodařilo. Sestava, která odjela do Vysoké, byla zcela odlišná než v předchozích utkáních. Protože trenéru Klainovi chybělo buď z pracovních a nebo ze zdravotních důvodu 8 hráčů sestavy (Kortus, Hruška, Čáslava, Sedláček, Pavlíček, Černý, Kalíšek, Fanta), byli místo nich zapůjčeni z A-týmu Filip Beran a Bulíř, zbytek byl doplněn z lavice a ke střídání museli odjet s rezervou také dorostenci Grabiec a Řehák.

Do utkání jsme vstoupili lépe než domácí. Na nerovném terénu jsme se snažili o kombinaci s rychlým přechodem do útoku. Ve 12. minutě Antoš získal míč na půlící čáře a přihrál mezi stopery do běhu Bulířovi, ten se řítil sám na branku, ale z pravé strany ho nekompromisně sestřelil domácí obránce. Situace stejná jako v minulém týdnu s Lužcem, rozhodčí opět nesprávně vytáhl pouze žlutou kartu a kopal se pouze přímý volný kop. Míč si postavil Boško a střelou ze 24 metrů přes zeď nechal vyniknout domácího brankáře. Od této chvíle jako by na hráče rezervy padla deka. Nedokázali si přihrát, zbrkle v některých situacích odkopávali míče do autu a domácí toho dokonale využili.

Vedoucí branka padla opět po pár minutách. Dlouhý nákop domácí obrany stihl Rolenc u rohového praporku, pohrál si jak s Kořínkem tak s Brynychem a levou nohou z rohu velkého vápna přes celou bránu skóroval. Gólman Kratochvíl si na míč pouze sáhnul, jelikož měl zakrytý výhled. Ani obdržená branka v naší síti rezervu neprobudila a do konce poločasu si vypracovala jen hlavičku Tondy Berana po rohovém kopu, která však mířila nad. Naopak domácí měli šanci po brejku, Rolenc však tentokrát na Kratochvíla zblízka nevyzrál.

Do druhého poločasu šla rezerva s odhodláním zvrátit výsledek, ale dobře hrající domácí si vše kontrolovali a naopak sami udeřili. V 51 . minutě po sérii tří rohů za sebou si vysoký míč na malém vápně zpracuje nikým nehlídaný Trutnovský a bodlem prostřelí Kratochvíla podruhé. A s rezervou to vypadá ještě hůře, když v 60. minutě ze hry odstoupí zraněný Bouda. Domácí byli na koni a jen zákroky Kratochvíla nás uchránily od ještě větší pohromy.

Až od 70. minuty domácím hráčům pomalu dochází dech a rezerva je začíná přehrávat. Postupně střely Berana Filipa, Boška, Antoše i Bulíře vždy buď těsně minou cíl nebo je spolehlivě pochytá domácí brankář. V 80. minutě se Boško zbavil dvou obránců, míč si strčil do vápna a zastavil jej až jasně penaltový zákrok domácího brankáře, bohužel píšťalka rozhodčího zůstala němá. Rezerva se přesto dočkala kontaktního gólu, když se v 85. minutě střídající dorostenec Řehák perfektně uvolnil na pravé straně a nádherným přízemním centrem našel před brankou Bulíře, který bombou z voleje pod břevno vykřesal ještě šanci alespoň na bod. Utkání se dohrávalo na polovině domácích. V nastavení se po krásném uvolnění vřítil do vápna Antoš, útočnou akci ale zastavil pomezní rozhodčí nesmyslným zvednutím praporku. Škoda dvou posledních utkání, které se nepovedly. Rezerva však i přesto přezimuje na vynikajícím druhém místě, což je pro nováčka soutěže mimořádný výkon. Sezóna se teď uchýlí k zimnímu spánku a jarní část začne koncem března, kdy přivítáme v prvním kole na domácím stadionu silný celek Milovic.

FK Vysoká 2:1 FK Dobrovice B
Chaloupka - Volf, Šimandl (65' Tott), Zeman, Pražák - Pešan (91' Synek), Skopka, Rolenc, Vála (89' Kupka) - Trutnovský, Finkous Diváků:
80
Kratochvíl - Tomášek, Bouda (60' Grabiec), Brynych, Kořínek - Miškovský (77' Řehák), Antoš, Beran A., Beran F. - Bulíř, Boško
Branky: 15' Rolenc, 51' Trutnovský
Branka: 85' Bulíř