Mnichovohradišťský SK - FK Dobrovice B 1:0

09.03.2014 Kategorie: Tým B

Rezerva zajížděla k prvnímu jarnímu utkání do nedalekého Mnichova Hradiště, bohužel utkání se jí nevyvedlo podle představ. V týdnu před utkáním laborovalo několik hráčů se zraněními, ale nakonec se stihli dát do pořádku. Utkání začalo slibně, již v páté minutě po kombinaci z pravé strany přenesl Bobek balon na levou stranu na nabíhajícího Miškovského, který se zbavil obránce, běžel sám na domácího brankáře Ježka, který proti němu vyběhl, hostující útočník ho přehodil a míč směřující do branky vykopl na brankové čáře domácí Bejda. Bohužel to byla na dlouho ze strany rezervy jediná vyložená branková situace. Poté se hra odehrávala většinou ve středu hřiště se spoustou osobních soubojů a kontaktů. Domácí po pěkné kombinaci ve 25. minutě nastřelili tyčku a hned o 5 minut později po chybné rozehrávce z pravé strany inkasuje rezerva do prázdné branky gól z kopačky domácího Musila. Do poločasu mají domácí ještě jednu brankovou příležitost, kterou ale Kortus chytá. Druhou brankovou situaci mají hráči rezervy ve 44. minutě, kdy po centru Bulíře se na malém vápně prosadí v hlavičkovém souboji Boško a míč směřující do šibenice domácí branky vyškrábne na roh skvěle domácí brankář.

Po změně stran se snaží rezerva s výsledkem něco udělat, ale bohužel se jí nedaří jak rozehrávka, tak kombinace. Sice má více míč na svých kopačkách, ale bez nějakého efektu, veškeré útočné snahy končí na hranici vápna domácích hráčů. Domácí ještě vsítí po rozehrání přímého kopu v 60. minutě druhou branku, ale po právu rozhodčí signalizuje ofsajd. Do konce utkání se již výsledek nemění, pouze v 85. minutě po druhé žluté kartě opustí hřiště Mrvík a rezerva se tak ani k zavěrečnému náporu nedostane. Bohužel za převedenou hru, úsilí a nasazení si domácí tři body zasloužili. Stínem utkání bylo opět zranění několika hráčů rezervy, Pilz zřejmě zlomené zánártní kůstky v kotníku, Bulíř výron v kotníku, Pavlíček pohmožděné koleno a nakonec Mrvík, který bude mít trest za červenou kartu.

V dalším utkání se utká rezerva v domácím prostředí s velmi nebezpečnou Slavií Jesenice, která taktéž v prvním kole neuspěla, když podlehla suverénnímu Suchdolu v domácím prostředí 1:3.

Libor Novák, Stanislav Chmela

Dobrovice: Kortus - Bobek (82. Pavlíček), Mrvík, Pilz (46. Grabiec), Pečínka - Bulíř (74. Bartoň), Gába, Černý, Miškovský R. - Antoš, Boško

Mnichovo Hradiště: Ježek - Zajíček, Horák, Bejda, Špetlík - Klain (83. Lukeš), Hofman, Krejza, Hrdina, Musil (74. Lakatoš) - Jíra

Branka: 28. Musil