Nenechte si ujít teroristickou přestřelku se sousedními Rejšicemi!

10.05.2013 Kategorie: Tým B

Nadpis článku v Boleslavském deníku z tohoto týdne hlásá: Rejšice s béčkem Picavy terorizují zbytek soutěže. Dva teroristé, kteří bodově i výsledkově jasně dominují soutěži, se v neděli utkají na Dobrovickém stadionu.

Rejšice už loni patřily k aspirantům na postup, ten jim ale v koncovce soutěže těsně unikl. Letos mají rejšičtí hráči stejný cíl a zatím jsou k němu opět velice blízko. Šest kol před koncem jsou druzí, na třetí Milovice mají již 8 bodů náskok a na vedoucí Dobrovici ztrácejí jediný bod. Pokud tedy v nadcházejícím derby zvítězí, cesta za postupem už bude v jejich rukou. A Rejšice nebudou proti Picavě outsiderem. Tým tvořený z podstatné části hráči, kteří prošli boleslavským dorostem, se prezentuje atraktivním technickým fotbalem a k závěru soutěže zřejmě nabral pořádnou formu, protože v posledních dvou kolech zvítězil 8:0 v Lužci a 9:1 právě nad třetími Milovicemi. Dobrovické rezervě bude chtít vrátit podzimní prohru 1:2 z vlastního hřiště.

Dobrovické béčko je sice nováček krajské soutěže, po dvaceti odehraných kolech už ale všichni chtě nechtě přijali fakt, že patří mezi dva největší aspiranty na postup. Pokud v neděli zvítězí, jeho náskok v čele soutěže naroste už na 4 body. Kostru mužstva tvoří zkušení fotbalisté jako Kortus, Kalíšek, Čáslava, Bouda, Antoš či Boško, ta je vhodně doplněna mladšími hráči a v každém kole obvykle okořeněna několika členy širšího kádru divizního A-týmu. Zbytek soutěže přehrává rychlým, útočným, kombinačním fotbalem a stejně jako v případě Rejšic má momentálně velmi dobře seřízenou mušku. Jeho jarní výsledky 8:1, 10:1, 11:1 či 6:0 hovoří jasnou řečí.

Souboj těchto dvou týmů bude nejen jednoznačným šlágrem kola, ale i celého jara. Kromě toho, že oba týmy jsou ve vrcholné formě, dominují soutěži a touží postoupit, jde navíc o mužstva z pouze 5 km vzdálených obcí. V neděli 12. května od 17 hodin se proto na Dobrovickém stadionu čeká plný dům! Nenechte si ujít nejžhavější jarní zápas a pomozte Picavě zvítězit!

Stanislav Chmela

FK Dobrovice B 3