Rezerva nadělila Lužci desítku

04.04.2019 Kategorie: Tým B

FK Dobrovice - TJ AEK Eletis Lužec 10:1 (6:0)

Dobrovická rezerva vyběhla v neděli 31. března k pvnímu jarnímu domácímu utkání prot Lužci posílena o Vajgla, Klaina, Sodomu a Fotr z třetiligového áčka s touhou odčinit pětibrankový příděl z předešlého kola, který vyfasovala v Ostré. A povedlo se jí to znamenitě! Hosté čelili nevídané kanonádě a odvezli si z Dobrovice rovnou desítku.

Domácí od začátku utkání s lehkostí kombinovali a přehrávali spíše těžkoatletickou obranu Lužce. V 5. minutě vymetl dolní růžek po Vajglově přihrávce Cigánek, hned nato hostující Kerpl pod tlakem namazal na gól volnému Fotrovi. Ten ve 20. minutě využil Gábovu zpětnou přihrávku a k tyči zvýšil na 3:0, jenže při gólové střele se zranil a musel střídat. Totéž se přihodilo Sodomovi, jenž křížnou přihrávkou připravil čtvrtý gól Zelinkovi. Hosté mohli přerušit dobrovickou kanonádu, když pomezní Kratochvíl správně upozornil na faul na Lebdušku v šestnáctce. Kučerovu penaltu však Truksa vyrazil. A tak si slovo vzali zase domácí. Cigánkův přímý kop prodloužil hlavou do sítě Vladyka, za dvě minuty krásně trefil šibenici Gába – 6:0.

Brankostroj nezastavila ani přestávka – po rohu zvýšil hlavou šestnáctiletý Kopecký, který už měl v nohách dopolední zápas za dorost. Vzápětí snížil stejným způsobem po trestném kopu ex-slávisty Kuchaře stoper Lafek. Hlasatel dál nestíhal oznamovat: Klain mladší vypíchl rozehrávku a ze sóla napnul lužeckou síť poosmé. V 58. minutě Vajglův centr přeletěl brankáře a Kopecký hlavičkoval do prázdné - 9:1. Na devět gólů stačilo domácím deset střel mezi tyče branky hostů. Na kulatý debakl se ale domácí načekali. Rollo vychytal nájezdy Gáby i Kopeckého, jindy domácím uskočily míče nebo vykopával z čáry lužecký bek. Až v 81. minutě Hruškův oblouček za obranu využil Jiří Gába a z nájezdu dokončil kýženou desítku. Z tribuny přiletěl ještě slib bedny šampaňského za „dvanáctku“, tu ale dárce nakonec ušetřil. Zdroj: https://melnicky.denik.cz/fotbal-kraj/dobrovicke-becko-znicilo-luzec-dvoucifernym-pridelem-20190401.html

FK Dobrovice - TJ AEK ELetis Lužec 10:1 (6:0)

Branky: 5. Cigánek Tomáš, 9. Fotr Adam, 21. Fotr Adam, 28. Zelinka Denis, 33. Vladyka Jan, 35. Gába Jiří, 48. Kopecký Martin, 55. Klain Pavel, 58. Kopecký Martin, 81. Gába Jiří - 51. Lafek Jakub

FK Dobrovice: Truksa – Kovač, Vladyka, Mráček (62. Humpola), Klain – Cigánek, Macko (70. Hůlka), Sodoma (29. Kopecký, 76. Hruška), Vajgl – Fotr (23. Zelinka), Gába.

TJ AEK Eletis Lužec: Rollo – D. Tauchman (60. Bodiš), Lafek, M. Tauchman, Uher – Kerpl (19. Vaculík), Kuchař, Hrdlík (65. Prislupský), Roučka – Lebduška (57. Jirkovský), Kučera.

Tabulku 1.B třídy a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

al-kraj/dobrovicke-becko-znicilo-luzec-dvoucifernym-pridelem-20190401.html

TJ Sokol Holubice