Sokol Záryby - FK Dobrovice B

03.10.2012 Kategorie: Tým B

V šestém kole zajížděla rezerva do Záryb, které mají střídavé výkony na hřištích soupeřů a doma.V posledním domácím utkání nadělily hráčům Lužce tři branky a vzápětí v posledním kole venku inkasovaly čtyři branky od vedoucích Milovic.

Naše rezerva odjížděla do Záryb v dobré pohodě, ani jsme si nevšimli amáme za sebou pět utkání bez prohry.V sestavě opět nastalo pár změn, jelikož se nám opět v týdnu zranili další hráči. Pavlíček-natažený zadní stehenní sval, Kalíšek - natažený přitahovač třísel, JanMiškovský - natažená třísla. A aby toho nebylo málo, v utkání si Marek Sedláček natáhl zadní stehenní sval. Naštěstí do sestavy už naopak naskočil uzdravený Antonín Beran, který laboroval čtrnáct dní s kolenem,a na lavičce už byl připraven také Vlastimil Černý, delší dobu vyřazený ze hry kvůli zraněnému kotníku. Dva hráči uzdravení, čtyři zranění, takový byl stav před tímto utkáním.

Na pravého beka se ze stopera posunul David Čáslava, na stopera poprvé v sezoně naskočil Jirka Hruška a vedl si velice dobře, do středu zálohy naskočil uzdravený Antonín Beran, a na pravý kraj obrany naskočil Brynych.

Do utkání jsme vstoupili velice vlažně a domácí nás svojí pílí, agresivitou a chutí v prvních dvaceti minutách jasně přehrávali. Naše přihrávky většinou na nerovném a úzkém hřišti končily buď v autu anebo na kopačkách domácích. První vážnější šanci si domácí vypracovali ve 22.minutě, kdy z pravé strany po kombinaci postupoval zcela sám na Kortuse domácí Popelka, ale náš brankář skvěle vyrazil na rohový kop. Naše první šance sezrodila ve 30.minutě, kdy z levé strany po brejku Filip Beran nasměroval přihrávku na zcela volného Boška,náš hráč ale bohužel prováhal správný moment a jeho střela byla zblokována do autu.

Ve 35. minutě nás domácí potrestali za naši pasivitu úvodní brankou utkání. Na rohový kop si naběhl nikým nehlídaný domácí stoper Brůžek a nekompromisně zavěsil hlavou pod břevno. Ještě větší smůla pro nás přišla, když se po tomto obdrženém gólu v jednou ze soubojů zranil Sedláček. Na jeho místo se přesunul Brynych, Tomášek se posunul na pravý kraj zálohy a do středu se z lavičky posunula nová mladá posila z Benátek nad Jizerou - Jakub Kraus.

Naše odpověď na obdržený gól na sebe nenechala dlouho čekat. Již po pěti minutách se opět do brejku pustil Filip Beran, na velkém vápně poslal míč Boškovi, který se s míčem pohotově otočil a střelou do vzdálenějšího rohu domácí branky srovnal skóre na 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění, plní pohybu, zdobeni krátkými přihrávkami se střídavými dlouhými balony s náběhy za obranu a výsledek se dostavil hned po čtvrt hodině. Po kombinaci na středu hřiště a krásném vysunutí Filipa Berana Jakubem Krausem, zakončuje mladší z Beranů podél brankáře a v 58. minutě tak otáčíme vývoj utkání. Vzápětí po rozehrávce a kombinaci na jeden dotek s Čáslavou, Tomáškem a Krausem zakončuje Tomášek střelou z vápna na 1:3.

Domácí nesložili zbraně a dál nakopávali dlouhé míče na domácí vysoké útočníky. Po jednom takovém nákopu a sérii neodpískaných útočných faulů nejprve na Boudu a vzápětí na Filipa Berana,se zcela volný domácí útočník dostal na zadní tyči k zakončení, ale Kortus fantastickyza letu rozštěpem vykopne míč z brankové čáry na tyč a poté jej obránci uklidí na roh.

Rezerva poté zcela převzala otěže utkání a jen fakt, že Boško, Tomášek, Beran Antonín ani Antoš neproměnili svoje šance, uchránil domácí od totálního debaklu. V samotném závěru do otevřené obrany domácích vlétl Antoš, dvěma krátkými kličkami se hravě zbavil dvou obránců a nezištně přihrál na zadní tyč na úplně osamoceného Filipa Berana, který pohodlně zvýšil skóre na konečných 1:4 pro dobrovickou rezervu. Za druhý poločas si rezerva tři body odváží zcela poprávu, domácí zcela jasně fyzicky odpadli.

Výhrou jsme se posunuli už na 4. místo tabulky a ztrácíme jen dva body na momentálně vedoucí duo Milovice, Řepín. A právě rozjetý celek Řepína je naším příštím domácím soupeřem. Soutěž je zatím poměrně vyrovnaná, výhra nás může posunout na úplné čelo tabulky, prohra naopak uvrhnout někam do její druhé poloviny. Tímto bych proto chtěl pozvat všechny fanoušky na atraktivní utkání a poprosit je o co největší diváckou podporu v neděli 7. října od 16 hodin.

Libor Novák, Stanislav Chmela

Sokol Záryby 1:4 FK Dobrovice B
Hádek – Urban, Pech, Halík, Brůžek - Valentin, Dušička, Mareček, Babovák (75' Míka) - Popelka, Schutz (65' Mikšovský) Diváků:
150
Kortus - Čáslava, Bouda, Hruška, Sedláček (37' Kraus) - Brynych, Tomášek, Beran A. (82' Černý), Beran F. - Antoš, Boško (80' Grabiec)
Branka: 35' Brůžek
Branky: 40' Boško, 58' Beran F., 62' Tomášek, 86' Beran F.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne