Sudí Šmejkal se jen párkrát omylem spletl a Dobrovice odjela bez bodů

29.03.2014 Kategorie: Tým B

Ve třetím jarním kole zajížděla rezerva na Nymbursko do Ostré, která je na druhém místě tabulky a netají se postupovými ambicemi. Rezerva opět postrádala několik hráčů základní sestavy a potýká se hned na začátku jarní části s velkou marodkou. Pro zranění nemohli nastoupit dlouhodobě zranění Bým, Pilz, Pavlíček a Bulíř, z pracovních důvodů chyběl Černý a v týdnu navíc omarodil náhradní brankář Jonáš, takže na lavici odcestoval s rezervou pouze stoper Hruška a mladý náhradní brankář zapůjčený z dorostu Dominik Vítek. Druhý dorostenec Jakub Hlaváček nastoupil v základní sestavě. Bohužel v tomto termínu kolidovalo utkání i A-týmu, takže rezerva nemohla využít ani služby hráčů z hlavního týmu. I tato okleštěná sestava ale mohla dost možná dosáhnout na body, kdyby si ovšem rozhodčí Šmejkal nevybral svůj den a, samozřejmĕ zcela nechtěně a bez zlých úmyslů, několika hrubými chybami fatálně neovlivnil průběh zápasu.

Utkání začalo v režii domácích hráčů, kteří měli na velmi nerovném terénu častěji míč na kopačkách, ale bez nějaké větší šance. První vážnější šanci si vypracovali až v 17. minutě, kdy se po narážečce s Mikolandou před velkým vápnem obtočil domácí Dozorec okolo Bartoně, a jeho střelu ze 14 metrů vyráží fantastickým zákrokem z pravé šibenice brankář Kortus na roh. Až na tuto situaci se domácím nedařilo dostat do vážnějších šancí, pomohl jim ale první nešťastný omyl sudího Šmejkala. Po dlouhém odkopu domácí obrany byl na úrovni ofsajdu zapomenutý domácí útočník, po zcela nevinném kontaktu s Pečínkou sebou plácnul v pokutovém území na trávu a sudí Šmejkal okamžitě nařídil pokutový kop. Možná potom chudák litoval, že se tak unáhlil, ale to již bylo pozdě. Domácí Dozorec se s penaltou nepáral a bombou k levé tyči, ač si Kortus na míč sáhl, poslal svůj tým do vedení. Rozhodčí Šmejkal pravděpodobně cítil vinu za svůj nechtěný omyl a tak se styděl s dobrovickými hráči mluvit. Celý zápas jim proto při jakékoli snaze o konzultaci jeho rozhodnutí rozdával žluté karty jak na běžícím pásu. Jen za první poločas jim žlutý terčík ukázal pětkrát, z čehož jediný byl za faul.

Rezerva se snažila opět trpělivě hrát ze zabezpečené obrany a pokud možno podnikat brejky. Jeden takový se naskytnul hned ve 27. minutě, kdy svým napadáním Miškovský s Gábou donutili domácí obranu zahrát tvrdou, ale nepřesnou malou domů, kterou skvěle vystihl hostující útočník Konečný, a v souboji tělo na tělo vypíchl domácímu brankáři míč a vsítil na 1:1. Bohužel radost hostí byla jen chvilková, jelikož opět zaúřadoval popleta Šmejkal, nekompromisně zapískal faul na brankáře, branku neuznal a nechal rozehrát domácí od své branky.

A co čert nechtěl, druhé takové smolně chybné rozhodnutí na sebe nenechalo dlouho čekat. Domácí po přečíslení z levé strany vykombinují přihrávku, kterou hostující obrana odvrátí jen k domácímu Moudrému, ten v běhu z levé strany střílí na branku, střela tečována rukou domácího útočníka změní směr a zapadne na opačnou stranu Kortusovy branky. Hráči rezervy vehementně reklamují ruku, kterou signalizuje i pomezní rozhodčí, bohužel hlavní rozhodčí Šmejkal branku uznává, asi že ruku přehlédl. Patrně si pak svůj několikátý omyl uvědomuje, mrzí ho, že namísto 0:1 je jeho vinou stav již 2:0, nechce aby kdokoli viděl slzy v jeho očích, a tak protestující dobrovické hráče zahání dalšími žlutými kartami a výhrůžkou, že přidá i červenou.

Do druhého poločasu vstoupili Dobrovičtí s vědomím, že nemají co ztratit a pokusí se zvrátit výsledek. A skóre se skutečně mění již po deseti minutách druhého poločasu, když se Miškovský skvěle uvolní přes dva protihráče ve středu hřiště a předloží míč do běhu Gábovi, který se vřítí z pravé strany do vápna a nedá bombou na přední tyči nejmenší šanci domácímu brankáři. A již za další tři minuty může být situace ještě veselejší. Domácí obrana vysunutá až na půlící čáru ztratila míč, hostující Gába se skvěle zbavil dvou protihráčů, na vlastní polovině hřiště si obhazuje domácího stopera, ten ho chce faulem zastavit, ale i tomu se dobrovický špílmachr vyhne a řítí se sám z půlky hřiště na domácí branku! Jenže k udivení všech hru přeruší hlavní arbitr pro ofsajd! Tomu se již každý musel jedině hlasitě smát, bohužel bez nejmenší známky soucitu s nešťastným panem Šmejkalem, který se jistě tolik snaží být dobrým, spravedlivým a hodným panem rozhodčím.

Domácí ve zbývající dvacetiminutovce přidali dvě šťastné branky z levé strany a pátou branku opět z pokutového kopu za ruku, kterou viděl asi jen jeden muž na hřišti - smolař dne, pan Šmejkal. Rezerva korigovala výsledek v 82. minutě, kdy po kombinaci v domácím vápně se prosadil hostující Konečný na 5:2. V poslední minutě ještě pomezní sudí rezervě vzal další regulérní gól, když po vyšachování skoro celé obrany plus obejití domácího brankáře signalizoval jemu vlastnímu další zcela nesmyslný ofsajd.

Sečteno a podtrženo, Dobrovici nebyly uznány dva góly a zkušený Gába byl nesprávně zastaven v nájezdu na brankáře, domácím byly naopak přiznány dva góly, které platit neměly. Dobrovice tak namísto výhry 5:3 odjela s prohrou 2:5. My se však na pana Šmejkala nezlobíme. Máme pochopení, protože pořádnou botu může udělat každý a někdo třeba i pětkrát během hodiny a půl. Hněvají se zřejmě spíše hráči, funkcionáři, sponzoři a příznivci Ostré, protože letos se jim sportovně daří, mají Mikolandu, jdou si za zaslouženým postupem a kvůli takovým smolným chybám pana Šmejkala si o nich kdekdo může nespravedlivě myslet, že jsou parta úplatkářských šmejdů

SS Ostrá - FK Dobrovice 5:2

Branky: 2 x Dozorec (obě z pen.), Moudrý T., Moudrý P., Petlička - Gába, Konečný

Sestava Dobrovice: Kortus - Pečínka, Mrvík, Grabiec, Bartoň - Bobek, Gába, Miškovský R., Antoš – Hlaváček (78. Hruška), Konečný

Sestava Ostrá: Heimrath – Moudrý T., Birkuš, Štěch, Císař - Petlička, Dozorec, Kouba, Šedivý - Mikolanda, Moudrý P.

Dobrovice  -  Kortus, -  Pečínka, Mrvík, Grabiec ,Bartoň, - Bobek , Gába, Miškovský, Antoš, - Hlaváček, Konečný