Rezerva je zpátky v čele

03.09.2013 Kategorie: Tým B

Ve čtvrtém kole zajížděla dobrovická rezerva do Zásmuk nedaleko Kolína a chtěla napravit domácí zaváhání s Ostrou. Soupeř, který byl po třech kolech na chvostu tabulky, začal aktivněji. Po několika úvodních minutách ale začala režírovat utkání Dobrovice na středu zálohy s Jiřím Gábou, který zásoboval spoluhráče svými přihrávkami.

Nejprve zahrozili domácí, po jejich akci zbytečně fauloval před vápnem Maňas a míč si postavil domácí Frejlach, bratr slavnějšího prvologisty, z 22 metrů překonal zeď, Bartoš pouze vyrazil k nohám domácího Mašína, ten ale z těsné blízkosti skórovat nedokázal. To byla jediná vážnější šance domácích za celý zápas. Poté už začala útočit rezerva. Nejprve Radek Miškovský po kombinaci z pravé strany zakončoval nádhernou táhlou střelou z 25 metrů těsně nad břevno domácí branky. V 10. minutě po Tomáškově akci z levé strany netrefuje míč ve vzduchu sám na malém vápně Boško. Skóre se tak mění až ve 14. minutě. Po kombinaci Mrvíka, Gáby a Boška posílá posledně jmenovaný do brejku Bulíře, náš útočník udělá kličku i gólmanovi Jónovi, ten ho nemilosrdně sestřeluje, rozhodčí píská pokutový kop a domácí brankář může být rád, že dostal pouze žlutou kartu. Stínem tohoto souboje bylo, že oba aktéři museli později nuceně střídat pro zranění. Bulíř pro pohmožděnou klíční kost a domácí brankář pro natažené kolenní vazy. K pokutovému kopu se postavil Boško a bombou k levé tyči poslal rezervu do vedení.

Ve 33. minutě po pravé straně zatáhne míč Miškovský, v rohu si ho vymění s Bobkem, který nádherným centrem najde Bulíře, který osamocen na malém vápně trefuje pouze břevno, k odraženému míči se přiřítí Boško a bombou z voleje zvyšuje na 0:2 pro hosty. Bulíř musí střídat pro zranění a nahrazuje ho Antoš. První poločas dohrála rezerva v poklidu, s míčem na svých kopačkách.

Ve druhé půli si však náhradní domácí gólman na nedostatek práce stěžovat nemůže. Již v 50. minutě po krásné kombinaci dva na jednoho Antoše s Gábou míří Gába z 8 metrů pouze do nohou domácího brankáře. V 55. minutě opět po krásné kombinaci pánů Antoš, Boško, Maňas zakončuje posledně jmenovaný přesně k levé tyči z vápna a domácí brankář bravurním zákrokem vytěsňuje na rohový kop. Z něj se k odraženému míči zpoza vápna dostane Boško a z voleje trefuje pouze prostředek branky. V 60. minutě rozjede na půlící čáře akci Kořínek, najde svojí přihrávkou Gábu, který si doslova pohraje s dvěma obránci, vřítí se do vápna a domácí stoper ho sráží k zemi a rozhodčí píská zcela správně druhý pokutový kop. K míči se staví Bobek, domácí brankář však jeho úmysl vystihne, je včas u pravé tyče a dokáže vyrazit, ovšem pouze zpět k Bobkovi a ten dorážkou do protilehlého kouta branky zvyšuje na 0:3.

Rezerva skvěle kombinuje a domácí v určitých fázích utkání vůbec nestíhají. V 68. minutě přenechává Antoš v brejku míč Bobkovi, který z 22 metrů táhlou střelou míří pod břevno, ale domácí brankář je opět na svém místě a vyráží na roh. Po rohu se zorientoval nejlépe Miškovský a střelou z 20 metrů míří těsně vedle levé tyče domácí branky. V 80. minutě po kombinaci z levé strany se Kořínek probije přes tři protihráče až do vápna, kde svojí přihrávkou nachází zcela volného Bartoně, který míří přesně k levé tyči, ale domácí brankář je opět na místě včas a opět vyráží na roh. Poslední šanci na úpravu skóre měl Pečínka, který byl po centru Bobka zcela sám na penaltě, ale domácí brankář jeho úmysl vystihl a střelu u pravé tyče chytil. Rezerva poslední minuty dohrává v poklidu s míčem na svých kopačkách a ze zápasu si po právu odváží všechny tři body.Vítězství ji vrátilo na čelo tabulky, kde je o skóre před Suchdolem a Ostrou.

V dalším utkání se dobrovická rezerva potká na svém hřišti s Radimí. Výkop je plánován na neděli 8. září v 17 hodin.

Libor Novák, Stanislav Chmela

TJ Sokol Zásmuky 0:3 FK Dobrovice B
Jón (35. Kubelka) – Mašín (60. J. Holík), P. Holík, Čapek, Tomíšek – Chábera (85. Borovička), Pechar, Frejlach, Benda – Sobotka (78. Krombholz), Lintner (80. Földeš) Diváků:
80
Bartoš - Bobek, Mrvík, Pečínka, Kořínek - Miškovský R., Gába, Maňas (60. Pilz), Tomášek (75. Bartoň) - Boško (81. Kortus), Bulíř (33. Antoš)

Branky: 14. (pen.) a 32. Boško, 60. Bobek (pen.)

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne