Posílené béčko doma přehrálo Říčany

15.03.2017 Kategorie: Tým B

FK Dobrovice - FK Říčany 5:2 (2:2)

Domácí fotbalisté do zápasu šli posílení o čtyři borce z áčka a bylo to znát. Zápas dvou posledních mužstev sice začali lépe hosté dvěma rychlými úniky po pravé straně, ale ty nepřinesly gólové zakončení. Domácí odpověděli také rychlým únikem Jakubce po levé straně zakončeným slabou střelou. S přibývajícím časem začali domácí více kombinovat. Hodně aktivní byl na pravé straně Golovko, který připravil několik dobrých přihrávek do vápna, které útočníci ale nedokázali zakončit. Teprve 19. minuta přinesla gól k kopačky Miškovského po další přihrávce zprava. V této fázi hry byli domácí útočnější a tlačilyi se před branku soupeře. Při jedné akci byl ve vápně faulován Miškovský a nařízenou penaltu proměnil Vladyka. Dvoubrankové vedení ale domácí uspokojilo natolik, že herní iniciativu přenechali soupeři, který je hned potrestal brankou, která ho vrátila do zápasu. Do konce poločasu už pak hosté byli lepší, což potvrdili vyrovnávací brankou do šatny.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s lepším pohybem, důrazem v soubojích a začali opět kombinovat. Vytvářeli si mnoho bankových příležitostí, ty ale zůstávaly pohříchu neproměněny. Gól padl až po rohovém kopu, kdy skóroval opět Vladyka. V další fázi utkání dobrovičtí pokračovali v útočné hře a tlačili se na branku Říčan. Jednu z akcí zakončil gólem v 66. minutě Jakubec
střelou na zadní tyč. V 75. minutě zakončil další akci gólem střelou z vápna Zikmunda. Ani za tohoto stavu ale nepřestal soupeř hrát a několikrát dokázal potrápit domácí obranu i s gólmanem. Do konce zápasu ale již domácí kontrolovali hru. "S hrou mužstva v prvním poločase mohu být spokojen mimo posledních 20 minut. Druhý poločas byl již dle mých představ, jsem spokojený hlavně s tím, že jsme se gólově prosadili, hlavně jsme dali branky," zhodnotil utkání dobrovický trenér Josef Hůlka.

FK Dobrovice - FK Říčany 5:2 (2:2)

Branky: 19. Miškovský David, 22. Vladyka Jan (pen.), 57. Vladyka Jan, 66. Jakubec Zdeněk, 75. Zikmunda David - 23. Koranda Martin, 44. Olah Jan

FK Dobrovice: Abelvský - Peylak, Krejcar, Vladyka, Jílek - Golovko, Hůlka (69. Musil), Gába (46. Hrdlička), Jakubec (84. Herink ) - Miškovský (81. Konečný ), Zikmunda (86. Loew)

FK Dobrovice B 18.11.