Rezerva doma přehrála Záryby

15.03.2017 Kategorie: Tým B

FK Dobrovice - TJ Záryby 4:2 (1:1)

Pro zápas 28. kola I. A třídy proti Zárybám měl trenér dobrovické rezervy Josef Hůlka k dispozici jen 11 hráčů. Domácí do zápasu vstoupili koncentrovaně, ze zabezpečené obrany a chtěli vyrážet po stranách k rychlým protiútokům. Dobře obsazovali střed hřiště a dobře pracovali po stranách. Opět se ale projevila největší slabina dobrovické rezervy. Hráči si sice vytvořili dobré šance, ale opět byly bez finálního zakončení branky. Hosté hráli také aktivně dopředu a tlačili se před branku, ale domácí se v obraně nedopouštěli chyb a když něco prošlo až před branku, tak si s tím domácí brankář poradil. I přesto šli ale do vedení v 21. minutě hosté, když domácí nebyli ve vápně po vlatním rohovém kopu dostatečně důrazní a ztratili míč, hosté podnikli do jejich rozhozené obrany rychlý protiútok a ten dokázali proměnit v první branku utkání. Inkasovaný gól domácí ale nezaskočil a dále hráli útočně, dobře kombinovali ve středu hřiště a dostávali se i do brankových příležitostí. A ve 39. minutě se jim podařilo po centru Jakubce z pravé strany a zakončení Loewa konečně vstřelit branku a vyrovnat na 1:1. Do poločasu se již nic nezměnilo.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s ještě aktivnější útočnou hrou. To jim přineslo ovoce již v 55. minutě, kdy po centru z levé strany dokázal pohotově zvýšit vedení Miškovský. To dobrovické uklidnilo a dál předváděli pěkný fotbal, který v 59. minutě po centru z pravé strany gólově zúročil Loew a upravil na 3:1. Aktivní hra domácích přinášela celou řadu rohů a po jednom z nich v 69. minutě zvýšil už na 4:1 Vladyka, když pohotově zakončil opětovný centr do vápna. Za tohoto stavu se domáci uspokojili a spolu s únavou některých hráčů tempo jejich hry pokleslo. Toho začali využívat hosté a zatlačil domácí na jejich obrannou polovinu, vytvořili si několik šancí a tu ze 75. minuty také proměnili. Domácí ale už do konce zápasu hráli pozorně v obraně i středu hřiště a již nenechali soupeře
skórovat. Konečně se tak mohli radovat z domácího vítězství za tři body. Josef Hůlka: "Mužstvo odehrálo utkání tak jak jsme si řekli a byli odměněny vítězstvím. Týmu bych chtěl poděkovat za předvedený výkon."

FK Dobrovice - TJ Záryby 4:2 (1:1)

Branky: 39. Loew Tomáš, 55. Herink Jakub, 59. Loew Tomáš, 66. Vladyka Jan - 21. Vytlačil Tomáš, 75. Krulich Daniel

FK Dobrovice: Abelovský – Vejvoda, Hruška, Vladyka, Bartoň – Jakubec, Gába, Herink, Jílek – Loew, Miškovský

Tabulka I. A třídy a výsledky dalších zápasů zde.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne