Derby s Kosmonosy bez vítěze

FK Dobrovice - SK Kosmonosy 1:1 (0:0)

V dalším kole 18. května jsme přivítali v okresním derby nedaleké SK Kosmonosy. Oba celky se drží pár bodů nad sestupovou hranou a otevřít hru nehodlal nikdo, proto se očekával vyrovnaný duel s minimem šancí. V prvním poločase pokoušel štěstí ve 20. minutě Král, ale jeho střela skončila nad brankou. Hosté se ocitli v jediné šanci ve 28. minutě, když Trýzna po přihrávce Petra Hradce obhodil z rohu malého vápna vybíhajícího Bartoše do boční sítě. Ve 37. minutě tlak Kosmonos vyústil ve střelu Maška, kterou vykopával Sedláček z brankové čáry a následný centr našel dalšího hráče Kosmonos, ale ten svou hlavičku poslal mimo branku. Krátce po přestávce vypálil z 22 metrů pod břevno Volf a kosmonoský brankář Kindl vyškraboval prudký projektil na roh. Skóre se změnilo v 74. minutě po bizarní minele kosmonoského Šulce. Ten v mylném domnění, že byla přerušená hra, uchopil míč do rukou. Trestný kop Bory pak umístil hlavičkou přesně k tyči střídající Vojtěch Němec - 1:0. Jenže jásot v našich řadách se vzápětí změnil ve vztek. Za dvě minuty Marek Sedláček v pokutovém území zezadu zavadil o nohu syna hostujícího trenéra a z penalty vyrovnal Jan Podzimek - 1:1. V 85. minutě ve vápně po faulu Hrdličky na Volfa jsme se dožadovali také penalty, ale píšťalka sudího zůstala němá. Za týden zajíždíme na půdu dalšího soupeře z velké dálky a to do Hlinska, kde sehrajeme utkání v neděli 26. května od 17:00.

Rozhodčí: Depeš Michal - Rázek Stanislav, Jureček Michal

Delegát: Vaniš Josef

Branky: 75. Němec - 77. Podzimek (p)

Sestava: Bartoš - Krčmář, Sedláček, Macek, Zelinka - Kohout, Bora, Král, Pánek, Zajíček (60. Němec) - Volf

Kosmonosy: Kindl – Kubelka, Zeman, Hrdlička, Poláček – Trýzna (82. Fišer), Šoufek – P. Hradec (88. D. Hradec), Mašek, Šulc (90.+2 Trajkovski) – Podzimek (82. Havlas)