top of page
pklain

První domácí porážka přišla nečekaně proti Hlinsku

FK Dobrovice - FC Hlinsko 1:2 (1:0)

V rámci 11. kola jsme přivítali na domácí půdě předposlední tým tabulky FC Hlinsko. Jak už se nám několikrát ukázalo, že na divizní úrovni postavení v tabulce nic neznamená, tak v tomto utkání se to opět potvrdilo. Vstup do utkání byl z naší strany vlažný a hned v první minutě hosté poslali z pravé strany centr do vápna, kde osamocený Mayer orazítkoval břevno. V 9. minutě vybojoval míč Linhart ve středu hřiště, který posunul míč na Pánka a ten dokázal prostrčit míč mezi obránci na zcela volného Zörklera. Ten v tváří v tvář brankáři ale neuspěl a střelu poslal nad. Většinu času v prvním poločase se hrál velmi nepřesný a neatraktivní fotbal. Ve 23. minutě poslal Volf míč obloučkem za obranu na Pánka. Vybíhající zavřel hlavičkoval míč pouze k Pastyříkovi, který okamžitě z voleje poslal míč na bránu, ale mířil vedle. Už běžela 45. minuta a dobrovičtí měli možnost zahrávat rohový kop. Zörkler poslal míč do vápna, kde na přední tyči prodloužil míč Horák a na zadní tyči míč doklepl v souboji Volf - 1:0. Druhý poločas jsme začali aktivně a hned v 50. minutě si Sedláček počkal na přihrávku pod sebe po akci Zörklera, ale vysoko přestřelil. Za necelé tři minuty po standardní situaci našel Kalabis Sedláčka a ten bohužel podruhé z dobré pozice přestřelil. V 57. minutě po pěkné kombinace středem hřiště našel Král Volfa a ten z hranice velkého vápna mířil vedle. Bohužel po těchto našich šancí přišly i šance hostů. V 61. minutě se Mayer dokázal uvolnit u rohového praporku přes Horáka a postupoval k naší brance. Vybídl Fejla, který vystřelil a jeho rána byla sražena k Nevoli a ten už se nemýlil - 1:1. Za 5 minut jsme zahrávali další rohový kop, který ale s přehledem lapil brankář Zavřel a rychlým výhozem vybídl k brejku. Hosté postupovali a přešli nejdříve přes Pánka a následně i přes Krále a v tu chvíli běželo 5 na samotného Krčmáře. Fejl se přes něj uvolnil a vystřelil. Bartoš skvělým zákrokem vytěsnil míč na tyč, ale dobíhající Mayer už neměl složitou situace - 1:2. V 75. minutě nechybělo mnoho a mohlo být vyrovnáno. Dlouhý míč dokázal prodloužit Volf na Němce. Ten, ale z dobré pozice přestřelil. V 79. minutě ještě zazněla hostující tyč, kterou trefil Linhart rovnou od rohového praporku. Po zbytek utkání se už žádná vážnější akce neobjevila, a tak jsme nečekaně padli poprvé na domácí půdě s předposledním Hlinskem, které navíc venku vyhrálo poprvé. Tuto prohru musíme, co nejdříve odčinit, abychom se pohybovali na jiným příčkách než se teď nacházíme a kde chceme.

Za týden nás nečeká nic snadného, kdy zajíždíme na půdu Velkých Hamrů. Výkop v sobotu 26. října od 10:30.

Rozhodčí: Šťastný - Pekař, Trojan

Delegát: Peterka Marek

Branky: 45. Volf, - 60. Nevole, 67. Mayer

Sestava: Bartoš - Krčmář, Kalabis, Sedláček, Horák (80. Bora) - Pastyřík (46. Král), Prieložný, Pánek (76. Macek), Linhart (80. Zajíček), Zörkler (67. Němec) - Volf

Hlinsko: Zavřel - Šmahel (78. Volf), Klaudinger, Taleb, Nevole - Rek (64. Novák), Vašek (78. Otradovský), Pešek, Jančura - Mayer (89. Mayer), Fejl