pklain

Série bez vítězství se proti Hradci protáhla

FK Dobrovice - FC Slavia Hradec Králové 0:2 (0:1)

V dalším utkání jsme na domácí půdě přivítali Slavii, ale né tu z Prahy, ale z Hradce Králové, která v jarní části získala méně bodů než my a toho jsme chtěli využít a konečně po dvou měsících vyhrát za tři body a přiblížit se k záchraně v divizi. Bohužel hosté do utkání vstoupili aktivněji a již v 8. minutě musel hasit šanci hostů skluzem Krčmář. O minutu později se Matsaberidze protáhl okolo Zelinky a Němce na hranici velkého vápna, poté ho Bora podle rozhodčího Melničuka fauloval a pískala se velmi přísná penalta. K té se postavil Novotný a Bartoše poslal na druhou stranu - 0:1. Za minutu se k dlouhému nákopu za obranu dostal Němec, které ho sestřelil ve vzdušném souboji brankář Vaníček a dožadovali jsme se penalty, která se ale nepískala. Ve 22. minutě Pánek získal míč na útočné polovině a odhodlal se ke střele, kterou musel vytěsnit Vaníček za cenu rohu. Za dvě minuty se ocitli hosté ve velké šance, ale na Bartoše si nepřišli. V poslední minutě prvního poločasu jsme zahrávali rohový kop, který kopal Bora. Před brankou vznikla trma vrma a nejlépe se zorientoval Kohout, který z otočky z malého vápna vysoko přestřelil a šli jsme do kabin s jednobrankovým mankem. Druhý poločas jsme začali akcí Pánka, který hledal ve vápně Volfa, ale z těžké pozice bránu netrefil. V 53. minutě se hosté dostali po brejkové situaci do vápna, ale hostující hráč vysoko přestřelil. Stále jsme drželi více míč na svých kopačkách, ale vyložené šance nepřicházely. V 62. minutě se nám podařilo rozvlnit síť Kohoutem, ale bohužel Kohout si míč zpracoval před vápnem rukou a branku nemohla platit. V 78. minutě se ocitl v dobré příležitosti Kohout, ale přestřelil vysoko nad. Závěr utkání se blížil a my jsme stále hosty tlačili, ale jejich blok fungoval dobře a nepouštěl nás do vyložených šancích. Navíc podnikal nebezpečné brejky, kdy při jednom z brejků využili zaváhání Macka Novotný. Ten před branku předložil míč na nabíhajícího Rajnocha, kterému se podařilo prostřelil Bartoše - 0:2. Naději nám mohla vykřesat šance z 83. minuty, kdy Kohout předložil přihrávkou pod sebe příležitost Kopeckému, ale jeho střela, která mířila do branky hostující obránce zblokoval. Další šance ke skórování o pár minut později, přesněji v 86. minuty a opět Kopecký střílel zpoza vápna, ale pouze vedle šibenice. Poslední minuty utkání hosté drželi míč na naší polovině a my jsme se už k ničemu nedostali a naší černou sérii jsme protáhli o další týden. V posledních dvou utkání nás čekají velmi těžká utkání a my musíme bodovat, jestli se nechceme ohlížet na naše soupeře, kteří mají podstatně lehčí los než my.

Za týden zajíždíme v sobotu 8.6 na půdu třetího celku TFK Velké Hamry. Výkop je na programu v 10:15.

Rozhodčí: Melničuk V. - Šmat, Melničuk M.

Delegát: Prislupský Martin

Branky: 10. Novotný (p), 80. Rajnoch

Sestava: Bartoš - Krčmář, Macek, Sedláček, Zelinka (72. Klain) - Zajíček (62. Cigánek), Bora, Pánek (62. Král), Němec (72. Kopecký) - Kohout, Volf

Slavia HK: Vaníček - Melichárek, Kabeláč, Hlušička, Řezáč - Matsaberidze, Šichan (66. Krotil), Rajnoch, Mates (87. Chlumecký, Štipák, Novotný (85. Týfa) - Řezáč